Lenovo TAB6 5G

Lenovo TAB6 – oto pierwszy na świecie budżetowy tablet 5G

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Smartfony 5G stają się coraz tańsze, chociaż wraz z niższą ceną trzeba iść na pewne kompromisy. Okazuje się, że sytuacja w przypadku tabletów może w końcu zacząć wyglądać podobnie. Wszystko dzięki nowemu Lenovo TAB6 5G, który śmiało można określić budżetową konstrukcją z 5G. Oczywiście budżetową w kontekście obsługi sieci najnowszej generacji i specyfikacji, ponieważ cena urządzenia wciąż nie jest znana.

Lenovo TAB6 5G

Lenovo TAB6 5G

Lenovo TAB6 5G wyposażony jest w 10,3-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1920 × 1200 pikseli. Tablet oferuje aparat przedni 8 MPx i obiektyw o tej samej rozdzielczości umieszczony obok lampy błyskowej LED z tyłu obudowy. Akurat w przypadku tabletu ważniejszy zdaje się być ten pierwszy z powodu wideo rozmów. Jest to więc dobry wybór ze strony producenta, że nie postawił na większą rozdzielczość z tyłu kosztem przedniego oczka. Jeśli chodzi o wydajność to sercem urządzenia jest Snapdragon 690. Nie można było się tu spodziewać zbytnio innego układu od Qualcomma, ponieważ tylko ten jest dość tani i oferuje obsługę 5G. Jednak przy okazji mówimy także o w miarę przyzwoitej wydajności, więc nie jest źle. Wspiera go 4 GB, zaś na pliki i aplikacje mamy 64 GB pamięci wbudowanej, którą można rozbudować kartą microSD.

Zobacz też: T-Mobile daje 6 rat za 0 zł na smartfony – nowa promocja operatora

Tablet posiada baterię o pojemności 7500 mAh i działa na systemie Android 11 po wyjęciu z pudełka. Dodatkowo oferuje klasę odporności na kurz i wodę IPX3, IP5X. Urządzenie obsługuje pojedynczą kartę nanoSIM i posiada USB Type-C do ładowania i transferu danych. Posiada wsparcie dla Bluetooth v5.1 i Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac. Jego wymiary  wynoszą zaś 244 × 158 × 8,3 mm. Według doniesień tablet będzie można kupić od 22 października w kolorach Abyss Blue i Moon White. Czy okaże się sukcesem? No cóż, o tym zadecyduje cena.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy