ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
konkurs nauczyciel jutr@

Połączyła etykę z robotami i została „Nauczycielem [email protected]

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Fundacja Orange oraz Głos Nauczycielski wyłonili zwyciężczynię w konkursie Nauczyciel [email protected] Spośród ponad 300 osób zgłoszonych do rywalizacji najlepsza okazała się Joanna Mikusek–Przystajko, nauczycielka etyki w Społecznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kudowie-Zdroju. Połączyła ona zajęcia etyki z… robotami.

Konkurs „Nauczyciel [email protected]” – oto zwyciężczyni

źródło: Orange

O konkursie Nauczyciel [email protected] informowaliśmy w sierpniu tego roku. Celem tej inicjatywy jest wyłonienie nauczyciela, który pomimo trudności związanych z nauką zdalną rozwinął swoje umiejętności cyfrowe z troski o potrzeby uczniów i przyszłość edukacji. Rywalizacja towarzyszy prestiżowym wyborom Nauczyciela Roku.

Do konkursu napłynęło ponad 300 zgłoszeń. Spośród tych, które spełniały wymagania formalne, jury wybrało pięć. Ostatecznie wygrała Joanna Mikusek–Przystajko, która uczy etyki, a także pracuje z młodzieżą uzależnioną i prowadzi zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. W swoim zgłoszeniu do konkursu nauczycielka napisała m.in. o tym, że na zajęciach etyki wspólnie z uczniami programuje roboty tak, by poruszały się one od wybranej wartości do drugiej. Na zajęciach były również tworzone zbiory różnych sytuacji. Robot musiał się po nich poruszać i reagować na nie światłem lub dźwiękiem.

Wydaje mi się, że technologia stała się mostem, który połączył mnie z młodymi ludźmi. Mam poczucie, że nasza relacja weszła na inny etap, a dzięki temu, że i ja korzystam z zasobów cyfrowych, lepiej rozumiem uczniów, a oni z kolei to czują. Jedną z trudności, jaką widzę, było pokonanie własnych barier w głowie i obawy, jak sobie poradzę. Powodem, dla którego zdecydowałam się „przekwalifikować”, byli moi uczniowie – mówi Joanna Mikusek-Przystajko.

Czytaj także: Dzięki blockchain sprawdzisz w sklepie miejsce uprawy i datę zbioru warzyw

Nagroda dla zwyciężczyni to wizyta studyjna w szkole w Finlandii. System edukacji w tym kraju jest uznawany za jeden z najlepszych na świecie. Cel wyjazdu to rozwój i inspiracje, które nauczycielka będzie mogła wykorzystać w swojej codziennej pracy.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy