HTC VIVE Flow okulary VR

HTC prezentuje VIVE Flow – mobilne okulary VR, które pozwolą się… odstresować

4 minuty czytania
Komentarze

HTC od dawna inwestuje w VR, a ich nowe mobilne okulary VIVE Flow to dobitnie udowadniają. Tym razem firma postawiła na okulary, które mogą mieć wiele zastosowań. I jeżeli będziemy mieli ochotę, zabierzemy je ze sobą wszędzie. Sprzęt ma dawać sporo możliwości, ale niestety też trochę kosztuje.

HTC VIVE Flow – okulary VR

HTC VIVE Flow okulary VR

Zazwyczaj VR kojarzyć się mogło z dużym i mało poręcznymi zestawami gogli. HTC VIVE Flow jest tego zaprzeczeniem, bo same okulary mają ważyć około 189 gramów. Przychodzą też w gustownym pudełku, które pozwoli nam zabierać je ze sobą wszędzie tam, gdzie będziemy tego potrzebować. Jak przekonuje HTV ich okulary mają dawać użytkownikom możliwość odpoczynku czy relaksu dokładnie wtedy, kiedy będą tego potrzebować. Można to będzie robić np. poprzez korzystanie z aplikacji dostępnych na VivePort, a nasz smartfon z Androidem posłuży jako kontroler. Ze smartfona będzie także można przesyłać zawartość bezpośrednio do okularów (np. gry, zdjęcia czy treści z platform VOD). Oto co dokładnie można robić według HTC z tymi okularami:

  • Zanurzyć się w wielu imersyjnych doświadczeniach VR, korzystając z platformy z aplikacjami Viveport.com, w dowolnym miejscu i czasie, używając smartfona z Androidem jako kontrolera.
  • Połączyć się bezprzewodowo ze smartfonem, z systemem Android i przesyłać strumieniowo całą jego zawartość, w tym treści, takie jak gry, zdjęcia, prezentacje, programy telewizyjne i filmy z ulubionych platform VOD.
  • Spotykać się z przyjaciółmi w środowiskach wirtualnych VIVE Sync.

Dzięki VIVE Flow, HTC wprowadza technologię no wyższy poziom, skupiając się nie na tym, co robimy, ale na tym, jak się czujemy. Utrzymanie naszego dobrego samopoczucia wysunęło się na pierwszy plan w ciągu kilku, ostatnich lat. Bardzo często towarzyszy nam stres, dlatego tak ważne stało się stworzenie urządzenia, które zadba o ciało i umysł, a VIVE Flow daje doskonałą okazję, aby uciec od naszych problemów i zanurzyć się w idealnej, błogiej atmosferze.

Cher Wang, Przewodnicząca i Dyrektor Generalna HTC.

Zobacz też: Nowy Samsung W22 5G prezentuje się pięknie.

Relaks oznacza dla każdego z nas coś innego. Ważne jest, aby znaleźć własną wersję Zen, niezależnie od tego, czy oznacza to medytację, oglądanie filmów czy granie w gry. Fakt, że HTC rozumie, że możemy korzystać z VR w taki sposób, który może przynieść korzyści emocjonalnemu i psychicznemu samopoczuciu ludzi jest czymś, co osobiście bardzo mnie ekscytuje, podobnie jak cały nasz zespół w TRIPP.

Nanea Reeves, Dyrektorka Generalna wiodącej aplikacji medytacyjnej TRIPP.

Słów kilka o specyfikacji HTC VIVE Flow

HTC VIVE Flow okulary VR

Okulary zostały zaprojektowane tak, by pasowały na głowy większości użytkowników. Osoby z wadą wzroku też nie powinny się przejmować, ponieważ VIVE Flow mają wbudowane tarcze dioptrii. To pozwoli na dostosowanie ich do wady wzroku użytkownika. Jeżeli chodzi o inne kwestie, to HTC VIVE Flow oferują rozdzielczość 3.2K (2x po 2,1” LCD 1600 x1600 pikseli na jedno oko), 100-stopniowe pole widzenia oraz częstotliwość odświeżania 75 Hz. Do tego dochodzą głośniki szczelinowe, które mają zapewniać przestrzenny dźwięk 3D. Okulary można sparować ze słuchawkami Bluetooth, jeżeli zajdzie taka potrzeba. W kwestii zasilana to tutaj ma wystarczyć nawet sam smartfon, ale można posłużyć się także powerbankiem lub zwykłym zasilaczem. Do okularów dodawany jest także 1,2 metrowy kabel USB.

Cena HTC VIVE Flow

HTC VIVE Flow okulary VR

Okulary VR HTC VIVE Flow do przedsprzedaży trafiają dziś, czyli 14 października. Za parę trzeba zapłacić 2699 złotych, a osoby, które zdecydują się złożyć teraz zamówienie, dostaną wspomniane etui za darmo oraz dodatkowe akcesoria. Można to zrobić na stronie producenta, a same okulary mają być wysyłane do klientów po 2 listopada tego roku. HTC postanowiło przedstawić także nowy plan subskrypcyjny na swojej platformie VivePort.

HTC VIVE prezentuje również nowy plan subskrypcji na platformie Viveport.com. Miesięczny plan, zwany Infinity Vista, kosztuje teraz jedynie 5.99 Euro i umożliwia nielimitowany dostęp do szerokiej gamy wciągających aplikacji z zakresu rozrywki, mindfulness, a także biznesu oraz ekskluzywne treści, takie jak na przykład pokój Lo-Fo zaprojektowany w taki sposób, aby wyglądał i sprawiał wrażenie przytulnej kawiarni.

HTC informacja prasowa

Źródło: HTC informacja prasowa

Motyw