ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Redmi z nową nakładką MIUI

Redmi mają teraz różnić się od Xiaomi nie tylko nazwą, ale i nakładką systemową

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Smartfony z grupy Xiaomi od samego początku pracują pod kontrolą MIUI. Bez względu na markę, czy jest to Xiaomi, Redmi, czy POCO, wszystkie telefony od nich działają na tym samym oprogramowaniu. Jednak telefony POCO mają inny motyw przewodni i marka nazywa go MIUI for POCO. Według najnowszych przecieków, urządzenia Redmi będą również dostarczane z dostosowaną wersją MIUI.

Redmi z nową nakładką MIUI

Redmi z nową nakładką MIUI

Digital Chat Station twierdzi, że smartfony Redmi będą wkrótce korzystać z podrasowanej wersji MIUI. Pomoże to marce w ustanowieniu własnej tożsamości. Nie ujawnił, jednak kiedy doczekamy się pierwszej iteracji MIUI przeznaczonej dla telefonów Redmi. Warto tu podkreślić, że MIUI dla Redmi raczej nie będzie się różnić pod względem cech i funkcjonalności. Najprawdopodobniej będzie miało tylko nowy wygląd, tak jak MIUI na urządzeniach POCO jest nieco inne, niż na telefonach Redmi i Xiaomi. Implementacja będzie prawdopodobnie podobna do tego, co Huawei, OPPO i vivo robiły przez lata. Urządzenia HONOR posiadają podrasowaną wersję EMUI o nazwie Magic UI, natomiast Realme UI bazuje na ColorOS. Podobnie, OriginOS i Funtouch OS dla smartfonów iQOO są nieco inne od oprogramowania, które można znaleźć na telefonach vivo.

Zobacz też: Samsung tortuturje Galaxy Z Flip3 i Z Fold3 – składane smartfony znoszą naprawdę dużo

Będzie to kolejny krok w drodze do nadania marce Redmi własnej tożsamości. Warto tu dodać, że ta została wydzielona od Xiaomi wraz z premierą serii Redmi Note 7 i od tamtej pory radzi sobie fenomenalnie. Na świecie pojawia się coraz więcej fanów nie tyle samego Xiaomi, ile wręcz Redmi. Dlatego też taki ruch producenta wcale nie dziwi. Miejmy tylko nadzieję, że nie wpłynie to na jakość, oraz czas oczekiwania na aktualizacje.

Źródło: Digital Chat Station

Sprawdź najnowsze wpisy