ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kara dla Vinted

Vinted deklaruje gotowość do dyskusji z UOKiK na temat przedstawionych zarzutów

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

W wypowiedzi dla naszego portalu Vinted zadeklarowało gotowość do dyskusji z UOKiK na temat kwestii zakwestionowanych przez urząd. UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Vinted, reagując w ten sposób na skargi otrzymywane od użytkowników platformy. Twierdzili oni, że nie mają możliwości wypłacenia pieniędzy, dopóki nie prześlą skanów swoich dokumentów tożsamości.

Vinted deklaruje gotowość do dyskusji z UOKiK

Vinted gotowość do dyskusji z UOKiK

O zarzutach wobec platformy Vinted pisaliśmy dla was wczoraj. Poprosiliśmy zespół Vinted o komentarz w tej sprawie. Zapytaliśmy, czy zgadza się z zarzutami UOKiK i czy planuje zmianę zasad panujących na platformie. Możemy potwierdzić, że otrzymaliśmy komunikat z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UKIOK) i w tej chwili jesteśmy na etapie oceny zgłoszonych zastrzeżeń, które traktujemy bardzo poważnie. Choć nie możemy udzielać szczegółowych informacji w zakresie kwestii poruszonej przez UOKiK, jesteśmy gotowi na opartą na współpracy dyskusję z Urzędem na zakwestionowany temat — mówi nam rzecznik prasowy Vinted.

Co z proszeniem użytkowników platformy o przesłanie skanów ich dokumentów przed wypłatą środków? Vinted tłumaczy to wymogami dostawcy usług płatniczych i bezpieczeństwem. Nasze procedury uwzględniają tzw. Kontrole KYC („Poznaj swojego klienta”), które są wymogiem regulacyjnym naszego dostawcy usług płatniczych w ściśle określonych przypadkach. Nasza Ochrona Kupującego umożliwia ułatwianie bezpiecznych transakcji między członkami platformy, zapewniając szyfrowane płatności, obsługę klienta i politykę zwrotów. Dzięki powziętym środkom oferujemy bezpieczne miejsce, w którym nasi użytkownicy mogą kupować i sprzedawać odzież używaną — mówi nam rzecznik prasowy Vinted.

Czytaj także: Nowy widżet i Mapy Google – będzie znacznie wygodniej korzystać z aplikacji

Będziemy nadal przyglądać się tej sprawie i informować o tym, jak się rozwija.

źródło: własne

Sprawdź najnowsze wpisy