ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mapy Google nowy widżet

Nowy widżet i Mapy Google – będzie znacznie wygodniej korzystać z aplikacji

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Mapy Google będą miały nowy widżet, który może znacznie ułatwić i przyśpieszyć korzystanie z aplikacji do nawigacji. Obecnie dostęp do widżetu mają nieliczni, ale to może niedługo się zmienić. Niestety, ale nie wszyscy posiadacze sprzętów z Androidem będą mogli skorzystać z nowości. Ta ma być bowiem ograniczona do urządzeń z wersją Android 11 oraz Android 12. Co nowego przyniesie widżet?

Mapy Google i nowy widżet

Mapy Google nowy widżet
Reddit u/Mathieu_G_Gagnon

Korzystanie z widżetów potrafi przyśpieszyć niektóre czynności na smartfonie. W przypadku Map Google także, choć tutaj przydałoby się odświeżenie. Widocznie Google doszło do takiego samego wniosku, bo szykuje się już nowy widżet Map Google. Pierwsze skojarzenie na jego widok jest dość jasne – rozwiązanie nawiązuje do wyglądu, który Google zaproponowało na iOS. Jest więc przejrzyście i w stylu, który ma pasować do reszty oprogramowania. W przypadku widżetu w systemie Android 11 ma on wyglądać podobnie do tego, co widzieliśmy w iOS.

Jeżeli chodzi o Android 12, to widżet Map Google będzie mógł się dostosować do wybranego przez użytkownika stylu systemu. Wiemy, że Google położyło ogromny nacisk na to, by nowa wersja systemu dawała jak najwięcej możliwości personalizacji. W widżecie mamy to także odczuć. Nowość została zaobserwowana przez jednego z użytkowników Reddita, który zaprezentował możliwości widżetu. Widać, że ten będzie dynamicznie dostosowywał się do tego, co użytkownik zamierza w nim umieścić. Można będzie dodać nawigację do domu czy pracy, ale także podejrzeć szybko wskazówki dojazdu do restauracji czy stacji benzynowych w okolicy.

Zobacz też: Pierwsze nowości Netflixa na listopad.

Wizualnie wersja na Android 11 i Android 12 będą się od siebie trochę różniły, ale funkcjonalność powinna pozostać taka sama. Teraz można tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na wprowadzenie nowego widżetu. Jak zwykle, nie ma odpowiedzi na to, kiedy konkretnie Google wypuści aktualizację i jak będzie ona przebiegać.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy