ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Steam na Chrome OS wymagania

Od klasy premium po budżetowce – oferta Chromebooków od Acera przykuwa uwagę

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Chrome OS cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że sami producenci również zwracają coraz większą uwagę na ofertę komputerów w tym segmencie. Acer właśnie zaprezentował całą serię nowych urządzeń z systemem od Google. Trzeba przyznać, że naprawdę jest w czym wybierać i to niezależnie od tego, jakim dysponujemy budżetem.

Nowe Chromebooki od Acera

Na czele nowych Chromebooków stoi Acer Chromebook Spin 514 oraz jego bliźniak Enterprise, które łączą elastyczność hybrydy laptopa/tabletu z mocą 11. generacji procesorów Intel Core oraz grafiką Iris Xe. Ten będzie wspirany przez nawet 16 GB RAM. Obydwa oferują 14-calowy wyświetlacz dotykowy Full HD. Acer Chromebook Spin 514 pojawi się na rynku 2022 stycznia w cenie 699,99 dolarów, czyli około 2800 PLN + VAT. Acer Chromebook 515, w przeciwieństwie do niego, oferuje bardziej tradycyjną formę laptopa. Przy okazji jest także większy i oferuje 15,6-calową matrycę Full HD, chociaż ta wciąż będzie dotykowa. Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to niczym się nie różni od modelu Spin 514. Inna jest za to cena. Tu mowa jest o 649,99 USD, czyli około 2600 PLN + VAT.

Zobacz też: Samsung uważa, że rewolucja w DDR5 ma dokładnie 14 nm

Nowe Chromebooki od Acera
Chromebook 515

Kolejnym przedstawicielem nowej rodziny Chromebook 514. Acer raczej tego nie przemyślał zbyt dokładnie, ponieważ wiele osób może go mylić z modelem Spin 514. Różnice między nimi są jednak gigantyczne. W jego przypadku Acer zrezygnował z procesorów Intela i umieścił w środku oparty na ARM MediaTek Kompanion 828, który wnosi ze sobą pewne cechy z rynku mobilnego. Dostaniemy więc nawet 15 godzin pracy na baterii i szybkie ładowanie. Acer Chromebook 514 będzie dostępny w grudniu w cenie 399,99 USD, czyli 1600 PLN + VAT.

Nowe Chromebooki od Acera
Spin 314

Ostatni, ale nie najmniej ważny jest Acer Chromebook Spin 314. Jest to konstrukcja z zawiasem 360 stopni. Wewnątrz producent postawił na procesory Intela z serii Pentium i Celeron, do 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej.  W tym przypadku należy zapłacić 499,99 USD, czyli około 2000 PLN + VAT.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy