ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
100 milionów przelewów na telefon

To był rekordowy dzień dla Blika — ogromna liczba transakcji

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

8 października 2021 roku to był rekordowy dzień dla Blika. Polski system płatności został użyty w różnego rodzajach transakcjach aż 3 miliony razy. Informacja na ten temat pojawiła się wczoraj na oficjalnym profilu Blika na Twitterze.

Rekordowy dzień dla Blika

Blik lubi bić rekordy, jednak ten robi szczególne wrażenie. Po raz pierwszy w całej historii tego polskiego systemu płatności liczba transakcji wykonanych za jego pomocą w ciągu jednego dnia osiągnęła aż 3 miliony.

Większość z nich zapewne miała miejsce w internecie. Blik jest wyjątkowo chętnie stosowany podczas zakupów online. Przepisanie kodu z telefonu zajmuje tylko chwilę, a w dodatku nie musimy nikomu udostępniać danych naszej karty płatniczej. W rekordowy dla Blika dzień 644 tysiące spośród wszystkich transakcji stanowiły jednak przelewy na telefon. Użytkownicy Blika wykonali też 8 października 362 tysiące transakcji przy terminalach płatniczych, np. płacąc za zakupy w sklepach stacjonarnych.

Czytaj także: Przelewy na telefon Blik będą dostępne w Bankach Spółdzielczych SGB

W II kwartale 2021 roku użytkownicy Blika wykonali za jego pomocą 176 milionów transakcji. Polski system płatności miał 8 milionów użytkowników, którzy realizowali przynajmniej jedną transakcję w miesiącu poza przelewami na telefon. Średnia wartość pojedynczej transakcji wyniosła 137 zł. Najmniej popularnym zastosowaniem Blika pozostawały wypłaty gotówki z bankomatów.

źródło: Twitter/Blikmobile

Sprawdź najnowsze wpisy