ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Amazon Prime Poczta Polska

Dostawy w ramach usługi Amazon Prime będzie realizować Poczta Polska

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Poczta Polska poinformowała, że będzie realizować dostawy w ramach usługi Amazon Prime. Konkretnie przesyłki będą doręczać kurierzy Pocztexu. Państwowa spółka zakwalifikowała się do uczestnictwa w programie, który Amazon wprowadza właśnie na terenie Polski.

Amazon Prime — Poczta Polska dostawcą

Amazon Prime Poczta Polska

Amazon Prime to usługa subskrypcji, którą można porównać do Allegro Smart!. W zamian za comiesięczną opłatę możemy liczyć na szybką i darmową dostawę produktów. Do tego dostajemy jednak znacznie więcej. Chodzi o dostęp m.in. do filmów i seriali, a nawet gier.

Poczta Polska pochwaliła się, że jest w wąskim gronie przewoźników obsługujących usługę. Państwowy operator przesyłek zakwalifikował się do programu wprowadzanego przez Amazona na terenie Polski. Klienci zamawiający towary na platformie Amazon już od kilku lat korzystają z usług Poczty Polskiej, aby otrzymać przesyłki szybko, terminowo, z dostarczeniem do każdego miejsca w kraju. Rozszerzenie współpracy o program Amazon Prime dowodzi, że świadczymy usługi na najwyższym poziomie i jesteśmy atrakcyjnym partnerem biznesowym dla największych światowych koncernów – twierdzi Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Czytaj także: Promocja na Amazon Prime – niecałe 50 złotych i darmowa wysyłka, filmy, seriale i gry na rok

Przychody Poczty Polskiej z usług kurierskich, cyfrowych, logistycznych itp. stanowią jedynie niecałe 20% przychodów spółki. Prawie czterokrotnie większe zyski przynoszą papierowe listy, wpłaty i przekazy pocztowe. Państwowy operator przesyłek chce jednak odwrócić te proporcje. Już w 2024 przychody z obszarów rozwojowych mają być wyższe od tych z tradycyjnych usług.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy