ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Play Światłowód

Play ma już światłowód dla domu – prędkość nawet do 1 Gb/s

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Światłowód w Play to nowa oferta dla osób, które mają szukać szybkiego oraz stabilnego łącza Internetowego. Nowa oferta Play skierowana będzie zarówno do nowych, jak i obecnych klientów fioletowego operatora. Z początku ten skupi się na trzech województwach (wielkopolskim, lubelskim i mazowieckim), ale ma nie dotyczyć tylko dużych miast. W grę wchodzić mają także mniejsze miejscowości.

Światłowód od Play – nowa oferta

Play Światłowód

Play uruchamia światłowód, który będzie działał na łączach udostępnionych przez Fiberhost. Oferta skierowana będzie do klientów, którzy chcą mieć w domu jak najszybsze możliwe połączenie. Play zdecydował się tutaj na dwa warianty – umowa na 24 miesiące lub na czas nieokreślony. W pierwszym z przypadków można połączyć ofertę światłowodu z rabatami za korzystanie z abonamentu komórkowego lub telewizyjnego Play NOW TV. Poniżej możecie zobaczyć ceny, jakie będą obowiązywały dla umowy na czas określony (z rabatami za korzystanie z abonamentu głosowego Play i telewizji PLAY NOW TV, zgodami marketingowymi i na e-fakturę).

  • 300 Mb/s od 25 zł miesięcznie + 25 zł opłaty za utrzymanie łącza;
  • 600 Mb/s od 35 zł miesięcznie + 25 zł opłaty za utrzymanie łącza;
  • 1 Gb/s od 50 zł miesięcznie + 25 zł opłaty za utrzymanie łącza.

Zobacz też: Oto najczęściej wybierane smartfony przez klientów T-Mobile.

Instalacją światłowodu od Play będzie zajmował się wykwalifikowany technik, jeżeli miejsce gdzie mieszkamy pozwala na podłączenie łącza. To można sprawdzić na stronie operatora. Do tego Play dodaje do umowy router.

Wygodny i stabilny dostęp do sieci zapewnią nowoczesne routery dostępne w ramach oferty, między innymi Huawei K562 oraz Tatung WAP7630. Dzięki wprowadzeniu najnowszych rozwiązań technologicznych świetnie sprawdzą się jako wyposażenie domu. Nowe routery obsługują Wi-Fi 6, dzięki czemu pozwalają na podłączenie nawet 64 urządzeń jednocześnie, poprawiają wydajność i stabilność łącza. Umożliwiają także korzystanie z Wi-Fi w dwóch zakresach: 2,4 GHz oraz 5 GHz.

Źródło: Play informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy