ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google blokuje Rosjanom przychody z reklam

Chmura Google jako proekologiczny wyrzut sumienia – bądż efektywny i ekologiczny

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Google Cloud dodało narzędzia, które mają pomóc użytkownikom lepiej zrozumieć ich wpływ na środowisko. Inicjatywa ta zaistniała w ramach szerszych wysiłków firmy na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi. Funkcja śladu węglowego pokazuje emisję dwutlenku węgla brutto związaną ze zużyciem energii elektrycznej podczas korzystania z platformy Cloud. Funkcja wyświetla emisje w czasie i umożliwia podział danych według projektów, produktów i regionów.

Google Cloud zdradzi nam nasz ślad węglowy

Firmy będą mogły włączyć te informacje do swoich własnych danych dotyczących emisji na potrzeby wewnętrznych audytów i ujawniania informacji o emisji dwutlenku węgla. Google podkreśliło, że liczby odnoszą się do emisji dwutlenku węgla brutto użytkownika, ponieważ firma sama w sobie jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla od ponad dekady. Do 2030 roku planuje działać całkowicie na energii wolnej od dwutlenku węgla. Google Cloud będzie również oznaczać aplikacje, które nie są w użyciu i podkreślać ich udział w emisji. Google sugeruje, że usuwanie aplikacji zidentyfikowanych przez Unattended Project Recommender pomoże firmom złagodzić zagrożenia bezpieczeństwa, obniżyć koszty i zmniejszyć ślad węglowy.

Zobacz też: W Gdańsku kursuje autonomiczny bus bez kierowcy

Ponadto, Google wprowadza Earth Engine do Platformy Chmurowej dla wybranych użytkowników. Korzystając ze zdjęć satelitarnych, zbiorów danych i innych narzędzi, firmy mogą wykorzystać Earth Engine do śledzenia, monitorowania i przewidywania zmian na powierzchni Ziemi spowodowanych ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi lub działalnością człowieka. To, jak twierdzi Google, pozwoli firmom zmniejszyć i stać się bardziej odpornymi na zagrożenia związane ze zmianami klimatu, a tym samym zaoszczędzić pieniądze. Firmy mogą ubiegać się o dostęp do Earth Engine poprzez Google Cloud.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy