ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje Google na iOS z UIKit

Aplikacje Google na iPhone zmienią się na modłę Apple

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Pod koniec 2021 roku Google odejdzie od Material Design i skieruje swoje aplikacje na iOS w stronę UIKit. Oznacza to, że podstawowe bloki konstrukcyjne Apple dla iOS będą używane w aplikacjach Google na tej platformie. Tym samym niektóre elementy w aplikacjach Google na iOS ulegną zmianie — ale niektóre z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych elementów pozostaną takie same.

Aplikacje Google na iOS z UIKit

Aplikacje Google na iOS z UIKit

Według Jeffa Verkoeyena, szefa działu projektowania platform Apple w Google, zmiana ta będzie oznaczać uproszczenie, a jednocześnie wyróżnienie tam, gdzie ma to znaczenie. Zasugerował on, że ocenianie przejścia z własnych niestandardowych elementów Google na te z UIKit rozpoczęło się na początku roku 2021. Jako takie, przejście prawdopodobnie będzie stosunkowo niezauważalne dla przeciętnego użytkownika. Będą jednak wyglądały tak, jakby były aplikacjami natywnymi, a nie zewnętrznymi. 

Zobacz też: AliExpress otwiera w Polsce swoje centrum logistyczne – przesyłki będą docierać szybciej

W tym miesiącu ten ruch nabrał tempa, gdy publiczne repozytorium Material Components for iOS zostało przełączone w tryb konserwacji. Prawdopodobnie do końca roku repozytorium to będzie podlegać dużym zmianom. Te będą jednak jedynie wizualne. Nie dotyczy to więc funkcjonalności aplikacji. Warto także dodać, że zmiany stylu nie sprawią, że elementy UI zostaną w jakikolwiek sposób zamienione miejscami, a jedynie ich styl wizualny stanie się bardziej spójny z iOS. Oczywiście w przypadku Androida nie dojdzie do żadnych zmian w tym kierunku.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy