ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Pixel 6 odmawia ładowania z niektórymi kablami USB-C i ładowarkami

Google Pixel Pass – specjanlny abonament dla właścicieli Pixeli

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Najnowsze doniesienia sugerują, że wraz z Pixelem 6 wystartuje usługa Pixel Pass. Ma być to model subskrypcji, która łączy w sobie sprzęt i korzyści programowe dla właścicieli Pixeli. Za miesięczną opłatą, subskrybenci mają otrzymywać wcześniejsze aktualizacje telefonu, dostęp do Google One, YouTube Premium, Play Pass i Google Fi. Pixel Pass, który również odblokowuje rozszerzoną gwarancję urządzenia, może być początkowo dostępny tylko dla klientów z USA.

Pixel Pass – abonament dla Pixela

Pixel Pass - abonament dla Pixela

Pixel Pass będzie więc połączeniem wszystkich subskrypcji w jedną z dodatkami oferowanymi wyłącznie dla serii Pixel. Ma być to uzupełnieniem Pixela 6, który sam w sobie będzie wyjątkowym smartfonem, chociażby ze względu na autorski procesor Google. Dlatego też nie ma pewności, że Pixel Pass będzie oferowane także ze starszymi modelami z serii. Nie ma także co liczyć na dostęp usługi dla urządzeń innych producentów, chociaż oczywiście właściciele Pixeli będą mogli korzystać z funkcji takich, jak YouTube Premium także na innych urządzeniach.

Zobacz też: Windows jako usługa jest z nami od 6 lat – jak to działa w praktyce?

Oczywiście dodatkowym kryterium pozostaje tu jeszcze cena. Jeśli Pixel Pass będzie kosztował tyle, co pozostałe abonamenty Google razem wzięte, to raczej nie każdy się na niego zdecyduje. Ostatnią kwestią, która już może budzić niepokój, jest jednak kwestia wcześniejszych aktualizacji. Nie wiadomo bowiem czy chodzi tu o dostęp do bety nowych wersji Androida, czy też Google będzie sztucznie ograniczało dostęp do aktualizacji pozostałym. Szczegóły poznamy prawdopodobnie wraz z premierą Pixela 6.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy