ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Switch Online N64 w 60 Hz

Nintendo 64 Switch Online potwierdzone – wiemy już w jakie wersje klasyków zagramy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Oficjalne konto Nintendo UK na Twitterze potwierdziło, że kiedy posiadacze Switcha w Europie zagrają w klasyczne gry Nintendo 64 dodawane do Switch Online, będą one w 60 Hz i po angielsku. To uspokaja obawy wielu osób, które mają złe wspomnienia z grami 50 Hz w czasach PAL CRT, oraz pamiętają sprowadzanie samych konsol i gier z Japonii, co z automatu narzucało brak zrozumiałego dla większości języka.

Switch Online N64 w 60 Hz

Dlaczego to 60 Hz jest tak ważne? Otóż to właśnie od częstotliwości ekranu zależała wtedy sama szybkość gry. Natomiast w Europie dominował standard PAL, czyli 50 Hz, które można przeliczać na FPS. Z tego też powodu uruchamianie gier z innych regionów wpływało na ich szybkość. Oczywiście w przypadku emulacji główną różnicą będą jedynie dodatkowe klatki obrazu. W ogłoszeniu Nintendo UK potwierdziło również, że w przypadku niektórych gier, europejscy użytkownicy będą mogli wybrać wersje PAL, aby grać w innych językach. Nintendo nie zdradziło, które gry będą oferować taką opcję. Warto tu przypomnieć, że podczas Nintendo Direct pod koniec zeszłego miesiąca Nintendo ogłosiło, że planuje dodać gry na N64 i Sega Mega Drive do usługi Switch Online pod koniec października. Gry, które Nintendo UK przedstawiło w swoim ogłoszeniu to Super Mario 64, Dr. Mario 64, Star Fox 64, Sin and Punishment, Yoshi’s Story, The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Mario Tennis, Mario Kart 64 i WinBack.

Zobacz też: Pokaż, co potrafisz i wygraj OPPO Reno6 5G – mistrzowski smartfon może być Twój

Nintendo planuje dodać dodatkowe gry w przyszłości. Tutaj mowa o tytułach takich jak Paper Mario, The Legend of Zelda: Majora’s Mask, Pokemon Snap, Banjo Kazooie — czyli największe klasyki z konsoli. Usługa subskrypcji oferuje obecnie wybór gier dla NES i SNES. Za gry na N64 i Genesis trzeba będzie jednak dodatkowo dopłacić do obecnego abonamentu.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy