MIUI-7-launch-event

 

Xiaomi zapowiedziało nowe MIUI, możemy więc już nieco napisać o najnowszej wersji systemu operacyjnego Chińczyków.

 

Pierwszą nowością są cztery motywy, które użytkownicy będą mogli uzupełniać swoimi ulubionymi kolorami. Do tworzenia nowych motywów wykorzystamy udoskonalony silnik Muse.

 

MIUI-7-themes

 

Przechodząc do optymalizacji, Xiaomi zapowiedziało, że teraz aplikacje będą ładować się szybciej, a sama żywotność baterii się zwiększy. Najważniejsze zadania system również potraktuje priorytetowo, gdyż podczas ich wykonywania procesor przyspieszy. Jest to jedna z ciekawszych funkcji zaprezentowanych przez Xiaomi.

 

miui

 

Jak zapowiada producent, sam system ma działać 30% szybciej niż wcześniej. Żywotność baterii ma się wydłużyć o ok. 10 procent. Poniższe wideo przedstawia nam prace nad nowym MIUI oraz pokazuje nowości optymalizacyjne względem MIUI 6.

 

 

Mówiąc o nowych funkcjach warto wspomnieć o zwiększeniu czytelności w wielu aplikacjach poprzez zastosowanie funkcji XXL. Do dyspozycji będziemy mieć też nowy album ze zdjęciami. Oprócz tego Xiaomi wprowadza „Tryb dziecięcy” który umożliwi zablokowanie lub ograniczenie dostępu do wiadomości i e-maili.

 

Xiaomi przy współpracy z Opera Max zapowiedziało też, że nowe MIUI będzie pobierało około 40% mniej danych z najpopularniejszych serwisów takich jak YouTube, Instagram i inne.

 

MIUI-7-data-saving

 

MIUI 7 w wersji deweloperskiej zadebiutuje na smartfonach Redmi 1S, Redmi 2, Mi 3/4/4i i Redmi Note 3G/4G 24 sierpnia. Dla globalnych odbiorców nowe MIUI dostępne będzie nieco później, ale jak zastrzegło Xiaomi, wiele będzie zależało od regionu.

 

Co sądzicie o najnowszym systemie operacyjnym od Xiaomi?

 

Źródło: Androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.