ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Lidl się poddaje – wraca aplikacja Lidl Plus dla starszych urządzeń z Androidem

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Dobra wiadomość dla korzystających z aplikacji Lidl Plus na starszych urządzeniach z Androidem. Lidl przywrócił czasowo dostęp do aplikacji dla tych, którzy mają sprzęt z systemem starszym, niż Android 7. Jakiś czas temu zrobiło się dość głośno o tym, że firma odcięła dostęp do aplikacji wielu osobom. Widocznie medialny szum wokół sprawy oraz niezadowolenie klientów przyniosło oczekiwany efekt.

Wraca aplikacja Lidl Plus dla urządzeń ze starszym Androidem

aplikacja Lidl Plus android 6

Jakiś czas temu klientów Lidla, którzy korzystali z aplikacji Lidl Plus, czekała niemiła niespodzianka. Przynajmniej jeżeli mieli smartfon z wersją systemu Android starszą niż numer 7. Nowa wersja aplikacji nie działała na starszych urządzeniach, a wiele osób zarzucało firmie to, że o nich nie myśli. Więcej o tym możecie przeczytać w osobnym wpisie. I wydawało się, że na narzekaniu się skończy, bo przecież rzadko kiedy zdarza się, by ponownie wypuszczano aplikację na starsze sprzęty. Szczególnie wtedy, kiedy pojawia się jej nowa wersja. Tymczasem Lidl tak właśnie zrobił.

W związku z tym, że zawsze bardzo uważnie wsłuchujemy się w opinie naszych klientów, tymczasowo przywróciliśmy wersję aplikacji 14.38.x, która jako ostatnia działa na urządzeniach z systemami operacyjnymi niższymi niż Android 7.0 i iOS 12. Tym samym aplikacja jest ponownie dostępna na GooglePlay i AppStore, aby umożliwić klientom ponownie korzystanie z niej.

Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl (dla Telepolis.pl)

Zobacz też: Nawigacja Plusa z nowymi funkcjami.

Nie jest jasne na jak długo została przywrócona poprzednia wersja aplikacji. Czy to sprawi, że osoby posiadające starsze sprzęty zmienią je teraz na nowsze? Wątpliwe, ale przynajmniej przez moment będą mogły dalej korzystać z aplikacji Lidl Plus na swoich urządzeniach. Przy kolejnych zmianach w aplikacji, klienci mają być już o nich informowani w inny, bardziej klarowny sposób. Wszystko po to, by nie wywoływać niepotrzebnej burzy.

Źródło: Lidl / Telepolis

Sprawdź najnowsze wpisy