ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
KGHM fałszywe strony

Fałszywe strony internetowe KGHM namawiają do podejrzanych inwestycji

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

KGHM poinformował, że pojawiły się fałszywe strony internetowe wykorzystujące wizerunek firmy. Oszuści za pośrednictwem tych witryn namawiają internautów do podejrzanych inwestycji. Warto mieć świadomość tego zagrożenia i nie dać się nabrać.

Fałszywe strony KGHM

KGHM podejrzewa, że podejrzane inwestycje reklamowane na podrobionych stronach mogą być w rzeczywistości próbą wyłudzenia oszczędności lub danych osobowych. Spółka zaznacza, że nie prowadzi aktualnie żadnego programu inwestycji w złoto, srebro ani miedź dla klientów detalicznych lub inwestorów indywidualnych. Podobnie jak w innych tego typu sytuacjach, najlepiej zachować ostrożność i w ogóle nie otwierać linków z podejrzanymi adresami internetowymi. Wszelkie informacje na temat działalności KGHM można znaleźć na naszej oficjalnej witrynie firmowej — przypomina KGHM. Warto więc weryfikować, czy na pewno znajdujemy się na oryginalnej stronie internetowej.

KGHM wszczął procedury bezpieczeństwa związane z podszywaniem się pod spółkę. Sprawa została również zgłoszona instytucjom, które zajmują się ściganiem tego typu przestępstw. Tego typu zdarzenia nie są czymś zupełnie nowym. W przeszłości oszuści podszywali się również pod PGE.

Czytaj także: AliExpress otwiera w Polsce swoje centrum logistyczne – przesyłki będą docierać szybciej

W sieci nie brakuje oszustw, mających na celu wyłudzenie naszych danych osobowych. Phishing to najczęściej obserwowane zagrożenie w internecie. Uważajmy więc na to, jakie linki klikamy i komu przekazujemy nasze dane.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy