ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nawigacja Plus nowe funkcje

Nawigacja Plus przypilnuje, żeby nie sięgać po telefon w trakcie jazdy

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Polkomtel poinformował, że Nawigacja Plus otrzymała nowe funkcje. Nie są one jednak związane z jakością map, tylko z bezpieczeństwem. Aplikacja ma sprawić, że będziemy lepszymi kierowcami, czyli jadącymi zgodnie z przepisami i unikającymi sięgania po telefon w trakcie jazdy.

Nawigacja Plus ma nowe funkcje

Mój styl jazdy to nowość dostępna w menu Nawigacji Plus. Funkcja archiwizuje wszystkie przejechane trasy i wyświetla ocenę. Jej wysokość zależy od przestrzegania ograniczeń prędkości, a także od płynności hamowań i przyśpieszeń. W zależności od naszego stylu jazdy otrzymamy ocenę od 1 do 10, a wskaźnik będzie przybierał różne kolory. Zielony oznacza idealny poziom, żółty zasygnalizuje konieczność poprawek, a czerwony, że musimy zdecydowanie popracować nad stylem naszej jazdy.

Plus dodał do nawigacji również wskaźnik skupienia. Jego celem jest zminimalizowanie liczby sytuacji, w których sięgamy po telefon podczas jazdy. Wskaźnik wyczuwa ruchy telefonu i na tej podstawie ocenia nasz poziom skupienia. Tu również nasze zachowanie znajdzie odzwierciedlenie w kolorach od zielonego do czerwonego. Co ważne, aplikacja nie ma możliwości weryfikacji tego, w jakim celu telefon został użyty, ani nie zbiera żadnych informacji na ten temat, a jedyni wykrywa sam jego ruch — zapewnia Polkomtel i przypomina, że telefon w samochodzie powinien znajdować się w uchwycie i nie ograniczać naszej widoczności.

Czytaj także: Za mało miejsca na dysku? Kilka trików na zwolnienie pamięci w Windows

Nowe możliwości Nawigacji Plus są dostępne dla użytkowników bez dodatkowych opłat. Aplikację z nawigacją można pobrać ze sklepu Google Play. Korzystanie z programu przez pierwsze 30 dni jest darmowe. Potem miesięczna opłata za przedłużenie licencji na mapę Polski kosztuje 12,30 zł.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy