ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
AliExpress

AliExpress otwiera w Polsce swoje centrum logistyczne – przesyłki będą docierać szybciej

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Wygląda na to, że AliExpress otwiera w Polsce swoje centrum logistyczne. Do takich informacji dotarł serwis Wiadomości Handlowe i według ich informacji, hub powstaje pod Łodzią. Co więcej, swoje działanie ma zacząć jeszcze przed Dniem Singla, czyli 11 listopada tego roku. To może oznaczać, że przesyłki będą docierały do nas o wiele szybciej, niż dzieje się to teraz.

AliExpress otwiera centrum logistyczne w Polsce

AliExpress centrum logistyczne Polska
Fot. Wiadomości Handlowe

Nie jest chyba wielką niespodzianką to, że Polacy uwielbiają korzystać z AliExpress. Często na przeszkodzie stoi jednak to, że na przesyłkę wysyłaną z Chin czeka się bardzo długo. I jasne, zazwyczaj nie zamawia się na AliExpress rzeczy pierwszej potrzeby, ale mimo wszystko dobrze nie czekać za długo na paczkę. Szczególnie, że ta czasem potrafi być niespodzianką. Teraz może się to zmienić, bo AliExpress otwiera swoje centrum logistyczne w Polsce. Ponoć budowa centrum Cainiao została zakończona na początku października, a na pełnych obrotach ma pracować już przed 11 listopada.

Hub ma mieć powierzchnię około 10 tysięcy metrów kwadratowych, a to oznacza, że wewnątrz znajdzie się naprawdę sporo przedmiotów. Przesyłki miałby być dostarczane na terenie Polski do 3 dni roboczych, a w większych miastach nawet na następny dzień. Centrum logistyczne AliExpress ma być też wykorzystywane do dostaw na terenie Czech, Niemiec, Słowacji oraz Austrii. AliExpress ma już swoje magazyny w Europie, ale to pierwsza taka inwestycja na terenie Polski. Można więc trzymać kciuki za to, by wszystko poszło zgodnie z planem, a inwestycja wystartowała o czasie.

Zobacz też: Co zniknęło z Windows 11?

Firma zamierza także rozbudowywać sieć automatów paczkowych w naszym kraju, ale trudno ocenić, jak i kiedy te zaczną się pojawiać. Wprawdzie pierwsze pojawiły się już w Polsce, to jednak to dalej rzadkość w przestrzeni miejskiej.

Źródło: Wiadomości Handlowe

Sprawdź najnowsze wpisy