ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
YouTube blokuje Russia Today

Automatyczne napisy do transmisji na żywo dla każdego – ważna zmiana na YouTube

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jeśli jesteś zmęczony czekaniem na zakończenie strumienia na żywo, aby móc obejrzeć go z napisami, to najnowsze ogłoszenie YouTube na pewno Cię ucieszy. Firma ujawniła, że jej funkcja automatycznych napisów jest teraz dostępna dla wszystkich twórców na platformie, w tym kont, które nie spełniały wcześniejszych wymagań dotyczących subskrybentów.

YouTube z automatycznymi napisami podczas transmisji

YouTube z automatycznymi napisami podczas transmisji

Automatyczne napisy na YouTube są dostępne na większości filmów, ale jest pewne ograniczenie: są one dostępne na opublikowanych filmach, a nie na żywo. Utrudnia to oglądanie treści transmitowanych na żywo osobom niedosłyszącym lub niesłyszącym, albo nie do końca radzącym sobie z obcym językiem. YouTube zaczęło rozwiązywać ten problem, wprowadzając automatyczne napisy na strumieniach na żywo. Funkcja została już udostępniona niektórym twórcom, ale serwis ograniczył ją do kanałów, które miały co najmniej 1000 subskrybentów. To się zmieniło i teraz wszyscy twórcy na platformie mogą włączyć tę funkcję.

Zobacz też: Redmi Note 11 Pro może odmienić szybkie ładowanie w średniakach

Oczywiście wciąż to nie oznacza, że każdy skorzysta z tej opcji. O ile jest ona dostępna dla każdego, tak obejmuje tylko te strumienie, które odbywają się w języku angielskim. YouTube jednak obiecuje, że opcja ta wkrótce zostanie rozszerzona do 13 języków. I niestety, nie ma w nich polskiego. 

Źródło: SlashGrar

Sprawdź najnowsze wpisy