ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
James webb bez kamery

NASA tworzy listę gości na start Teleskopu Kosmicznego Jamesa Webba

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

NASA od lat ogłasza termin startu Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba i zawsze coś w nim przeszkadza. Wiele jednak wskazuje na to, że to najnowocześniejsze oko na Wszechświat w końcu trafi na orbitę. Agencja bowiem zaczęła zapraszać prasę i innych VIP-ów, aby byli świadkami jego startu. Ten obecnie jest zaplanowany na 18 grudnia 2021 roku.

NASA zaprasza gości na start Jamesa Webba

NASA zaprasza gości na start Jamesa Webba

Teleskop jest wspólną misją ESA, Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej i NASA. Warto tu dodać, że europejska agencja zajmuje się obsługą startu dla tej misji. Rakieta Arianespace Ariane 5 wystartuje z portu kosmicznego ESA w Kourou w Gujanie Francuskiej. NASA będzie transmitować start na żywo za pośrednictwem NASA TV, aplikacji NASA i swojej strony internetowej. Będzie też miała zdjęcia z tego startu, którymi będzie mogła się podzielić po fakcie.

Zobacz też: Apple iPhone SE 3 ma pokazać, że liczy się wnętrze, a nie wygląd

Media są zaproszone do udziału w starcie w dwóch miejscach. Jedno z nich znajduje się w miejscu startu w kosmodromie w Kourou. NASA będzie również organizować wydarzenia związane z relacją ze startu w Space Telescope Science Institute w Baltimore. Przy okazji informuje także zainteresowanych partnerów medialnych, aby zgłosili chęć uczestnictwa do 20 października.

Zobacz też: Firefox idzie na całość – reklamy nawet w pasku adresu wyszukiwarki

Kiedy teleskop znajdzie się na orbicie, pomoże naukowcom odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących kosmosu. Pozwoli on na zbadanie wszystkich faz jego historii, i to zarówno wewnątrz naszego Układu Słonecznego, jak i aż do najbardziej odległych galaktyk, które można zaobserwować. Webb jest duchowym następcą starzejącego się teleskopu kosmicznego Hubble’a, który już coraz mocniej niedomaga.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy