W ten weekend rozpoczął się CodeWeek 2021, czyli Europejski Tydzień Kodowania. W ramach wydarzenia organizowane są liczne inicjatywy związane z programowaniem, cyberbezpieczeństwem, a także robotyką. Duża część z nich jest adresowana do najmłodszych.
CodeWeek 2021
CodeWeek to największe programistyczne wydarzenie w Europie. W poszczególnych państwach organizowane są inicjatywy związane z kodowaniem, niektóre z nich odbywają się w formie online. Zabawie towarzyszy rywalizacja o to, w którym państwie zostanie zorganizowanych najwięcej inicjatyw związanych z CodeWeek. W ubiegłym roku to właśnie Polska okazała się zwycięzcą.
Lista nadchodzących webinarów organizowanych przez biuro CodeWeek i partnerów:
- 12 października o godz. 17.00 – webinar Scratch i sztuczna inteligencja w teatrze lalek przeznaczony dla dzieci w wieku 9-12 lat.
- 14 października o godz. 17.00 – webinar Sesja treningowa ze sztuczną inteligencją przeznaczony dla dzieci w wieku 12-14 lat.
- 16 października o godz. 17.00 – webinar Kodu Game Lab.
- 18 października o godz. 17.30 – webinar Scratch: Minecraftowe rewolucje przeznaczony dla dzieci w wieku 7-12 lat.
- 20 października o godz. 18.00 – webinar Webowi cybermasterzy, czyli moja własna strona internetowa przeznaczony dla młodzieży w wieku 13-18 lat.
- 22 października o godz. 17.00 – webinar CodeWeekEND: kodujemy w Pythonie przeznaczony dla młodzieży w wieku 12-18 lat.
CodeWeek to jednak przede wszystkim mnóstwo inicjatyw organizowanych oddolnie przez członków społeczności. Ich lista jest dostępna na stronie internetowej wydarzenia. Na ten moment polscy uczestnicy CodeWeek zgłosili prawie 6 tysięcy wydarzeń, co daje nam trzecie miejsce w Europie.
Czytaj także: realme TV Stick wyróżni się… Google TV! Nareszcie coś drgnęło
Europejski Tydzień Kodowania — wbrew temu, co może sugerować nazwa — potrwa aż do 24 października. Organizatorami wydarzenia w Polsce są Państwowy Instytut Badawczy NASK, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, Giganci Programowania, a także EduSense – Uczymy Dzieci Programować.
źródło: Cyfryzacja KPRM