Dotykowe ekrany są wabikiem dla wielu osób. Nie dziwi, więc ogromna popularność smartfonów, które pozwalają na oglądanie filmów HD, pracę z edytorem tekstów, obsługę e-maila i wiele innych rzeczy, dzięki którym życie staje się prostsze. Niestety pewna grupa osób nie zostanie nigdy zaspokojona do końca urządzeniami z dotykowymi wyświetlaczami. Do tej grupy możemy zaliczyć przede wszystkim graczy uwielbiających spędzać czas przy dynamicznych grach 3D.

Dla takich właśnie osób stworzono specjalny kontroler Power A Moga. Urządzenie ma łączyć się z telefonem za pośrednictwem Bluetooth i pozwalać na przyjemniejszą zabawę, podczas której nie będziemy musieli dotykać ekranu. Power A Moga jest dość małym kontrolerem o wielkości zbliżonej do iPhone’a 4, zasilanym dwiema bateriami AAA. Producent twierdzi, że powinny one wystarczyć na 24 godzinną zabawę. Niestety urządzenie pozwala na razie na grę jedynie w wybrane pozycje (m.in. w Six Guns, Atari’s Greatest Hits, Modern Combat 3: Fallen Nation). Power A Moga ma być produktem uniwersalnym, dlatego za jego pomocą będziemy mogli zagrać w gry zarówno dedykowane dla Androida jak i dla innych platform. Producent obiecuje, że liczba obsługiwanych gier będzie wzrastać. Premiera urządzenia przewidywana jest na sierpień br.

źródło: theverge.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.