Sony prezentuje dwie nowe Xperie

2 minuty czytania
Komentarze

sony_logoWczoraj informowaliśmy Was o tym, że na oficjalnym Facebooku Sony pojawiło się odliczanie do premiery nowego smartfona z serii Xperia. Japoński producent już dziś opublikował pierwsze informacje na temat dwóch nowych modeli. Ci, którzy liczyli na to, że Sony zaprezentuje urządzenie zdolne konkurować z HTC One X i Samsungiem Galaxy S3 mogą czuć się zawiedzieni, gdyż obydwa zapowiedziane smartfony to urządzenia średniej klasy.

xperia-miro

Jako pierwszy ukazał się światu model Xperia miro, który jest kierowany do mas. Został on wyposażony w ekran 3,5″, dzięki czemu powinien być stosunkowo kompaktowy, jak na dzisiejsze standardy. Posiada też aparat 5 MPx pozwalający nagrywać wideo o 30 klatkach na sekundę. Sony nie udostępnił szerszych informacji co do specyfikacji sprzętowej Xperii miro, nie wiemy więc w jaki procesor zostanie wyposażony, ani ile pamięci będzie posiadał. Wiemy natomiast, że całością będzie zarządzał Android 4.0 Ice Cream Sandwich, który zostanie wyposażony w głęboką integrację z popularnymi serwisami społecznościowymi. Xperia miro ma być dostępna w czterech kolorach obudowy: czarnym, białym, złotym i różowym.

https://www.youtube.com/watch?v=XQZ8sS-_KvE

xperia-tipo

Chwilę później Sony opublikował też informację o drugim nowym smartfonie o nazwie Xperia tipo dual. Urządzenie to również kierowane jest do szerokiej grupy odbiorców, a cechą wyróżniającą spośród innych smartfonów na rynku ma być obsługa dwóch kart SIM. Xperia tipo dual to niewielki smartfon o przekątnej ekranu 3,2″, który pracuje pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Sercem urządzenia będzie procesor Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 800 MHz, a użytkownik dostanie do dyspozycji 2,5 GB pamięci wewnętrznej, rozszerzalnej za pomocą karty microSD. Xperia tipo dual ma ważyć nie więcej niż 100g i będzie dostępna w kilku różnych wersjach kolorystycznych. Co ciekawe, do sprzedaży wejdzie też bliźniaczy model Xperia tipo, pozbawiony jednak opcji obsługi dwóch kart SIM.

https://www.youtube.com/watch?v=qvDgha12txU

Mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec zapowiedzi nowych smartfonów Sony w najbliższym czasie. Być może japoński producent najciekawsze zostawił na koniec i już wkrótce ujrzymy urządzenie zdolne konkurować z najmocniejszymi smartfonami na rynku. Co sądzicie o nowych propozycjach Sony? Czy wróżycie im sukces rynkowy? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach. 

źródło: engadget.com 

Motyw