htcones_3_resize

HTC One S zyskał sobie wielu zwolenników między innymi dzięki temu, że został wyposażony w najnowszy procesor Qualcomm – Snapdragon S4 MSM8260A. Mimo, że posiada on „tylko” dwa rdzenie, to wydajnością dorównuje, czterordzeniowym układom, takim jak na przykład Tegra 3. W ostatnich dniach HTC wydało komunikat, który może zaniepokoić przyszłych nabywców One S.

Okazuje się, że na wybranych rynkach europejskich i azjatyckich model ten będzie sprzedawany z procesorem starszej generacji – Snapdragon S3. Rekompensatą ma być fakt, że układ ten zostanie podkręcony do częstotliwości 1,7 GHz, podczas gdy Snapdragon S4 w One S ma taktowanie 1,5 GHz. Powiedzmy jednak szczerze, że zmiana ta nie jest w stanie wyrównać różnic między obydwoma procesorami. Snapdragon S4 wykorzystuje znacznie nowszy proces technologiczny 28 nm, a jego rdzenie Krait znacząco przewyższają wydajnością te używane w poprzednich układach Qualcomm. Kolejną różnicą jest też układ graficzny Adreno, który w S4 został ulepszony względem swoich poprzedników.

Powodem dla tej niefortunnej zmiany jest to, że Qualcomm nie może sprostać ogromnemu zapotrzebowaniu na procesory Snapdragon S4 ze strony wielu producentów z całego świata. Historia One S nie jest niczym nowym, jeżeli spojrzeć na kilka urządzeń HTC z przeszłości. Innym przykładem zamiany komponentów smartfonów na mniej atrakcyjne może być przypadek HTC Desire – ze względu na braki w dostawach ekranów AMOLED niektóre partie tych urządzeń wyszły na rynek z ekranami LCD.

Jeżeli chcecie się upewnić, że Wasz One S posiada procesor Snapdragon S4 wystarczy pobrać dowolną aplikację, która wyświetla dokładne informacje o urządzeniu, jak na przykład AnTuTu Benchmark. Jeżeli maksymalna częstotliwość pracy procesora nie przekracza 1,5 GHz to macie szczęście korzystać z wydajniejszej wersji One S. 

ones-antutu

źródło: theverge.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski