ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Premiera Android 12

Nieoficjalny Android 12 wcześniej na OnePlus i Xiaomi niż na Pixelach!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

W tym tygodniu Google oficjalnie wydało Androida 12. Najnowszy Robocik jest już dostępny w ramach AOSP, choć wyjątkowo użytkownicy Pixeli muszą jeszcze poczekać na stosowną aktualizację. Tylko to nie przeszkodziło fanom modyfikacji dostosować już nowego oprogramowania do doskonale znanych smartfonów. Naturalnie mówimy o nieoficjalnych wydaniach, jak ma to miejsce co roku. W ten sposób przypominamy sobie, co to znaczy projekt open source, ale przede wszystkim ogromna społeczność. Na pierwszy ogień idzie jeden smartfon od OnePlusa i zestaw modeli Xiaomi.

Użytkownicy Xiaomi i OnePlus mogą już sprawdzić, czym jest Android 12

Premiera Android 12

Deweloperzy przygotowali specjalne wydania najnowszego Robocika w sumie do 4 modeli z różnymi ich wariacjami. Dlatego nieoficjalny Android 12 pojawił się na:

O dziwo lista znanych problemów ogranicza się wyłącznie do zablokowanego szyfrowania danych.

W przypadku tych modeli również nie ma mowy o dużych ograniczeniach. Najczęściej pojawia się ponownie szyfrowanie danych oraz problemy z SELinux. Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z nich bardziej na co dzień, aniżeli traktować jako ciekawostkę.

Zobacz też: Wszystko może być dla graczy — także buty, co chcą udowodnić Microsoft i Adidas.

Naturalnie sama lista będzie teraz szybko się powiększać, a my po raz kolejny będziemy mogli pokazywać, że starsze smartfony z Androidem (OnePlus 5 jest z 2017 roku) wciąż mogą korzystać z najnowszego oprogramowania. Oczywiście nie zawsze będą to idealne wydania, ale możliwości istnieją i deweloperzy chętnie je wykorzystują.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy