ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Firefox logo

Firefox idzie na całość – reklamy nawet w pasku adresu wyszukiwarki

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Firefox zaczął chyba szukać sposobu na to, jak… odstraszyć klientów. W pasku adresu wyszukiwarki zaczęły się bowiem pojawiać reklamy. I choć może wydawać się to mało inwazyjne, to jednak mamy kolejny przykład na to, że reklamy da się wepchnąć wszędzie. Dobra wiadomość jest taka, że da się taką funkcje wyłączyć.

Firefox – reklamy w pasku adresu wyszukiwarki

Firefox reklamy pasek adresu

Nie ma co jeszcze panikować, że Firefox zaraz zmieni się w śmietnik wypełniony reklamami. Nowa funkcja dostępna jest obecnie w Stanach Zjednoczonych i dla niewielkiej liczby użytkowników. Trwają więc testy, a sama funkcja nazwana została Podpowiedzi Firefox. No dobrze, ale co to oznacza w praktyce. Otóż w momencie wpisywania czegoś w pasku adresu w Firefox, na ostatnim miejscu w wyświetlających się podpowiedziach, pojawią się linki reklamowe powiązane z naszym zapytaniem. Tak nową funkcję tłumaczy Firefox na swojej stronie.

Podpowiedzi Firefoksa to nowa funkcja która stanowi godny zaufania przewodnik po lepszej sieci, wyszukujący odpowiednie informacje i witryny, które pomogą ci osiągnąć twoje cele. Podpowiedzi Firefoksa dostarczają podpowiedzi stron w pasku adresu. Kiedy podpowiedzi kontekstowe są włączone, funkcja ta używa twojej lokalizacji (miejscowości) i kluczowych słów z wyszukiwania, aby dostarczyć ci podpowiedzi kontekstowe od Firefoksa i naszych partnerów przy jednoczesnym zachowaniu twojej prywatności. Możesz dostosować Podpowiedzi Firefoksa w ustawieniach Firefoksa poprzez zarządzanie typami sugestii jakie będziesz otrzymywać oraz danymi, które będą wykorzystane aby dostarczyć ci podpowiedzi.

Firefox

Zobacz też: Jak sprawdza się Samsung Galaxy Z Fold3 5G?

Dobra wiadomość jest taka, że Podpowiedzi Firefox można będzie wyłączyć w Ustawieniach przeglądarki (Prywatność i bezpieczeństwo / Pasek adresu). Nowość pojawiła się w wersji 93, a dla osób spoza USA podpowiedzi mają być wyświetlane na podstawie lokalnych danych (historii przeglądania, lokalizacji czy otwartych okien).

Źródło: Firefox

Sprawdź najnowsze wpisy