android m logo

 

Niedawno Google udostępniło nową wersję Androida M(arshmallow) nazwaną Preview 3. Jest to oczywiście kolejna paczka poprawek i nowych funkcji, które docelowo już w ciągu kilku miesięcy oficjalnie trafią na pierwsze smartfony oraz tablety. Tak oto małymi kroczkami zbliżamy się do ciekawego projektu.

 

Taką stosunkową małą zmianą jest rozbudowa statystyk dotyczących prezentacji zużycia energii przez smartfona. Dotychczas mieliśmy pokazane ile procentowo dany proces wpłynął na rozładowanie się akumulatora Oczywiście po wejściu do szczegółów danej aplikacji czy też funkcji otrzymywaliśmy nieco dokładniejsze dane, do których teraz, w Androidzie M, dołącza mała, ale bardzo znacząca informacja. Jak możecie zauważyć poniżej, razem z aktualizacją do najnowszego systemu, oprogramowanie będzie nas informowało wprost ile mAh pobrał dany proces:

 

 

Teoretycznie nie jest to wielka zmiana, co też zaznaczyłem na początku, ale z pewnością będzie dobitniej pokazywała, co tak naprawdę powoduje zwiększone zużycie energii, czyli tzw. drain. Użytkownicy testowej wersji Androida M, dzięki powyższej nowości, odkryli, że moduł WiFi zużywa zdecydowanie za dużo prądu.

 

Małymi kroczkami do celu, tak? W takim razie jakie jeszcze małe zmiany Google powinno wprowadzić, aby Android Marshmallow stał się systemem godnym polecenia i konsumenci nie będą bali się aktualizacji tak jak to miało miejsce z Lollipopem.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.