ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Koniec YouTube-dl jest bliski

YouTube Rewind już nigdy więcej nie pobije rekordów żenady – serwis podjął ważną decyzję

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

YouTube zrezygnował ze swoich filmów Rewind 2020 z powodu COVID-19 i niepokojów społecznych, ale teraz, gdy zamieszanie (częściowo) się uspokoiło, seria ta już nie powróci. Jak potwierdził Tubefilter, YouTube anuluje swoje filmy Rewind na koniec roku raz na zawsze. Serwis twierdzi, że nie jest to spowodowane niesławnym Rewind 2018. Zamiast tego serwis upiera się, że YouTube jest zbyt duży, żeby go podsumować jednym klipem.

Koniec YouTube Rewind

Oto co tracimy…

Marka należąca do Google’a będzie, zamiast tego powierzy to zadanie twórcom takim jak MrBeast i Slayy Point. Ci produkować filmy na koniec roku i promować je za pośrednictwem sieci społecznościowych. Zobaczymy także roczne listy trendów, pokazy nagród i obecnie tajemnicze interaktywne doświadczenie. Rewind zadebiutował w 2010 roku i był popularny przez większość swojej historii jako migawka tego, co w sieci popularne. To wszystko rozpadło się jednak wraz z Rewind 2018. Wielu uważało, że wideo zarówno zignorowało głównych twórców, takich jak Pewdiepie, jak i miało więcej niż kilka momentów, które budziły ostre zażenowanie.

Zobacz też: Prezes TSMC twierdzi, że nie gloryfikuje Apple

Kiedy YouTube powrócił z Rewind 2019, wyrzekł się kontroli redakcyjnej i pozwolił statystykom kierować treścią, co było jeszcze gorsze. Nic w tym dziwnego, powstał on bowiem głównie z nagrań, które można było znaleźć wśród najpopularniejszych z karty Na Czasie. Ta natomiast z dość słusznych powodów nie ma najlepszej opinii wśród sporej rzeszy internautów.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy