W październiku rozpoczął się kolejny semestr studiów w ramach AI Tech. Na pięciu polskich uczelniach można uczyć się m.in. o sztucznej inteligencji oraz o cyberbezpieczeństwie. Celem projektu jest rozwijanie zaawansowanych kompetencji cyfrowych oraz kształcenie wysokiej klasy specjalistów.

AI Tech — kolejny semestr

AI Tech kolejny semestr

W ramach AI Tech otwierane są specjalności, a także całe kierunki na studiach II stopnia. W tym semestrze projekt po raz pierwszy zawitał do Uniwersytetu Warszawskiego. Dla innych uczelni (Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) to już kolejny semestr z AI Tech. Studenci kontynuują rozpoczętą wcześniej naukę.

Jakie dokładnie kierunki i specjalności w ramach projektu oferują poszczególne uczelnie?

  • Politechnika Gdańska – dwie specjalności – uczenie maszynowe na kierunku informatyka oraz Sztuczna Inteligencja na kierunku inżynieria biomedyczna.
  • Politechnika Poznańska – specjalność Sztuczna Inteligencja w ramach istniejących studiów magisterskich na kierunku Informatyka.
  • Uniwersytet Warszawski – nowy kierunek na studiach magisterskich – Uczenie maszynowe.
  • Politechnika Wrocławska – dwa kierunki studiów magisterskich – Sztuczna Inteligencja oraz Zaufane Systemy Sztucznej Inteligencji.
  • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu – dwie specjalności na kierunku Informatyka – Sztuczna Inteligencja oraz Cyberbezpieczeństwo.

Czytaj także: Polska i Cypr chcą razem działać na rzecz cyfryzacji i cyberbezpieczeństwa

Studenci kierunków i specjalności AI Tech uczestniczyli już w 29 wydarzeniach, niektóre z nich były międzynarodowymi inicjatywami.

źródło: Cyfryzacja KPRM

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.