Xiaomi Mi Band 6 NFC

Jak płacić zbliżeniowo Xiaomi Mi Band 6 NFC – nowa opaska, nowe możliwości

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Jak płacić zbliżeniowo z Xiaomi Mi Band 6 NFC i które banki oraz instytucje finansowe obsługuje już opaska sportowa? Najważniejsze jest tutaj to, że Xiaomi nawiązało współpracę z MasterCard, więc to już pewnego rodzaju ograniczenie dla niektórych użytkowników. Nie ma jednak co narzekać, bo na możliwość płacenia zbliżeniowego opaską fani Xiaomi czekali bardzo długo.

Jak płacić zbliżeniowo Xiaomi Mi Band 6 NFC

Xiaomi Mi Band 6 NFC

Wczoraj zaprezentowano w Polsce nowe urządzenia od Xiaomi, a wśród nich także opaskę sportową Xiaomi Mi Band 6 NFC. Jak sama nazwa wskazuje, jej największą nowością jest moduł NFC, który pozwala na płatności zbliżeniowe. Na to fani czekali od dawna, więc obecność opaski na polskim rynku z pewnością ich ucieszy. Cena Xiaomi Mi Band 6 NFC wynosi 249 złotych, a jeszcze dziś (07.10 do godziny 20.00) można ją kupić w przedsprzedaży o 50 złotych taniej, czyli w cenie 199 złotych.

Wizualnie nie ma się do doszukiwać zmian, ponieważ opaska wygląda praktycznie tak samo, jak jej wersja bez NFC na pokładzie. No dobrze, ale jak płacić zbliżeniowo Xiaomi Mi Band 6 NFC? Po pierwsze należy mieć kartę wydaną przez MasterCard. Na start Xiaomi Mi Band 6 NFC obsługuje Bank Pocztowy oraz fintechy ZEN.com i Curve. Niedługo ma się pojawić obsługa banków BNP Paribas, Getin Bank, mBank oraz SGB-Bank. Kolejnym krokiem będzie dodanie obsługiwanej karty do aplikacji Mi Fit oraz oczywiście wcześniejsze sparowanie samej opaski z aplikacją. Kartę w aplikacji dodaje się w usłudze Xiaomi Pay . Tam zostaniemy poproszeni o podanie wszystkich danych potrzebnych do dodania karty, akceptacji regulaminów oraz ustawienie kodu zabezpieczającego PIN aplikacji, który będzie wykorzystany przed pierwszą płatnością danego dnia.

Zobacz też: Telegram ma powody do świętowania.

Kiedy uda się już dodać kartę, czas na pierwszą płatność. Tutaj przed pierwszą płatnością danego dnia trzeba będzie wpisać kod zabezpieczający PIN, który ustaliliśmy podczas dodawania karty. Takie odblokowanie działa 24 godziny, a po ich upływie, kod przed płatnością trzeba będzie wpisać ponownie. By dokonać płatności zbliżeniowej należy:

  • wybudzić opaskę (ruch nadgarstka/dotknięcie ekranu)
  • przesunąć palcem po ekranie od prawej do lewej strony
  • wybrać dodaną kartę oraz przyłożyć opaskę do terminala

Powyższy opis powstał na podstawie informacji od Xiaomi – jak opaska trafi w nasze ręce, sprawdzimy czy wszystko dobrze działa.

Źródło: Xiaomi informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy