knuckle

 
W maju, kiedy Huawei ogłosił swój topowy model Huawei P8, firma Qeexo zaprezentowała nowatorską technologię na jego urządzeniu, zwaną Knuckle Sense (wcześniejsza nazwa to Finger Sense). Pozwala ona użytkownikom na interakcję z ich ekranem dotykowym w nowym sposób. Otwiera to nowe możliwości dla klienta, a także ma na celu poprawę ogólnego doświadczenia ze smartfonem.
 
Na czym więc polega Knuckle Sense (Finger Sense)? Opiera się ona na zdolności do rozróżniania wibracji tworzonych przez różne części dłoni, a mianowicie – palca, paznokci, a nawet kostki (w palcu). Może nawet odróżnić palec od pióra, bez konieczności stosowania specjalnych rysików. Funkcje te pozwalają przydzielić im różne zadania, w zależności od tego jakiej części ręki użyjemy. Na przykład, dotknięcie ekranu kostką może wykonać jego zrzut. Jak to działa w rzeczywistości, sprawdźcie sami na filmie poniżej:
 


 
Ta technologia jest obecnie stosowana w Huawei Honor 7 oraz P8. Spodziewać się można, że będzie dostępna również w przyszłych smartfonach tej firmy. Czy uważacie, że jest rewolucyjna? Chcielibyście ją widzieć w telefonach innych producentów?
 
źródło: gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.