ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Budżetowa kosmiczna turystyka balonowa

Oto budżetowa wersja kosmicznej turystyki – najważniejszej granicy jednak nie pokonamy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Na rynku turystyki kosmicznej pojawiła się kolejna firma o nazwie World View. Ta opisuje siebie jako wiodącą firmę zajmującą się lotami balonem stratosferycznym i ogłosiła rozszerzenie swoich usług, które obejmuje globalne uruchomienie doświadczeń na krawędzi przestrzeni kosmicznej. Firma nazywa swoją ofertę najbardziej przystępnym cenowo i najdłużej trwającym doświadczeniem kosmicznym na naszej planecie.

Budżetowa kosmiczna turystyka balonowa

Przystępna cena jest tylko w odniesieniu do milionów dolarów, jakie kosztuje podróż w kosmos z SpaceX w czymś takim jak misja Inspiration4, która zakończyła się niedawno. World View przyjmuje depozyty na wycieczki na skraju przestrzeni kosmicznej w kapsule zawieszonej pod balonem. Depozyt wynosi 500 dolarów, aby zarezerwować miejsce na lot komercyjny, ale to tylko rezerwacja. Sam lot kosztuje 50 tysięcy dolarów, czyli około 200 tysięcy złotych po dzisiejszym kursie. World View twierdzi, że ma elastyczne opcje finansowania dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na zapłacenie pełnej kwoty.

Zobacz też: Do Polski trafia realme C11 2021 – co ma do zaoferowania i ile kosztuje?

Oczekuje się, że loty rozpoczną się na początku 2024 roku, z inauguracyjnym lotem już zarezerwowanym przez firmę o nazwie Space For Humanity. Space View planuje rozpocząć swoje podróże w miejscach, które nazywa Siedmioma Cudami Świata: Edycja Stratosferyczna. Miejsca, w których rozpoczną się loty, to Wielki Kanion, Wielka Rafa Koralowa, Serengeti w Kenii, zorza polarna w Norwegii, Amazonia i Brazylia, piramidy w Gizie w Egipcie oraz Wielki Mur Chiński w Mongolii. World View twierdzi, że lokalizacje te są w kolejności, w jakiej będą otwierane. Każda lokalizacja ma dużą strukturę lub punkt orientacyjny, który może być widziany z bardzo dużej wysokości.

W kosmos balonem

Rejsy mają się składać z pięciodniowych, w pełni wciągających doświadczeń, w tym wycieczek z portów kosmicznych umożliwiających pasażerom doświadczanie tych miejsc na wiele sposobów. Każdy lot będzie obsługiwany przez ośmiu uczestników i dwojga członków załogi World View. Kapsuły wzniosą się na wysokość około 37 kilometrów i będą trwały od sześciu do 12 godzin. Nie ma więc nawet mowy do zbliżenia się do granicy kosmosu. Oczywiście nie jest to pierwsza firma, która ma tego typu plany. Podobną ofertę ogłosiło także  Space Perspective. Miejmy nadzieję, że z czasem kosmicznych balonów zrobi się więcej, a ceny będą bardziej przystępne.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy