Samsung SET i DS

Wszystko wskazuje na to, że Samsung wreszcie się odkuje – tak dobrze nie było od dawna

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Samsung Electronics jest jedną z największych na świecie firm technologicznych. W ostatnim okresie jednak producent radził sobie zauważalnie gorzej, chociaż wciąż był liderem rynku. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że południowokoreański gigant przygotowuje się do ogłoszenia swoich najlepszych kwartalnych zysków od trzech lat. Przychody są bowiem iście rekordowe

Samsung z najlepszymi wynikami od lat

Samsung z najlepszymi wynikami od lat

Według szacunków analityków zysk Samsunga opiera się na wzroście cen chipów, układów pamięci i rosnącej sprzedaży składanych smartfonów. Raport Refinitiv SmartEstimate stworzony przez 16. analityków twierdzi, że zysk operacyjny dla największego na świecie producenta układów pamięci i smartfonów prawdopodobnie skoczył do 16,1 biliona wonów — około 14 miliardów dolarów — w kwartale zakończonym we wrześniu. Jeśli okaże się to prawdą, to firma jest na dobrej drodze do zgłoszenia 30-procentowego wzrostu z 12,35 bilionów wonów, które zanotowała rok wcześniej i najwyższego od trzeciego kwartału 2018 roku. Mówi się, że przychody prawdopodobnie wzrosły o 11 procent do 74,6 bilionów wonów.

Zobacz też: Data premiery Google Pixel 6 – to może być najciekawsze wydarzenie tej jesieni

Globalny niedobór półprzewodników doprowadził do wzrostu zamówień, jak i samych cen. W rezultacie Samsung gwałtownie wzrósł o 45% w zeszłym roku i uderzył w rekordowy poziom na początku 2021 roku. Warto dodać, że problemy na rynku mają się utrzymać jeszcze do przełomu 2022-2023 roku, więc możliwe, że nie jest to tylko jednorazowa sytuacja i kolejne kwartały będą równie udane. Oczywiście wciąż musimy poczekać na oficjalny raport finansowy Samsunga.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy