Twitch komentuje wyciek danych

Właściciele Twitcha mają przekichane – potężny wyciek kodu witryny i danych użytkowników

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Twitch ma przekichane, chociaż na miejscu  byłby tutaj nawet bardziej dosadny opis całej sytuacji. Hakerzy z serwisu wyciągnęli praktycznie wszystko: od kodu źródłowego i wypłat użytkowników po zaszyfrowane hasła. Zaleca się, aby wszyscy użytkownicy zmienili swoje hasła, włączyli dwuskładnikowe uwierzytelnianie i zresetowali swój klucz. Wiele osób, w tym twórców jest wściekłych i trudno się im dziwić, ponieważ to właśnie Twitch jest ich źródłem utrzymania.

Wyciek danych z Twitcha

Wyciek danych z Twitcha

Użytkownik 4Chan zamieścił dziś na forum link do torrenta o rozmiarze 125 GB, twierdząc, że ma to na celu zwiększenie konkurencji w przestrzeni streamingu wideo online, ponieważ ich społeczność to obrzydliwe, toksyczne szambo. Post zawiera również hashtag #DoBetterTwitch, ten sam z niedawnej kampanii, w której kobiety i streamerzy z mniejszości podzielili się swoimi doświadczeniami bycia ofiarami wypełnionych botami nalotów nienawiści; zażądali również, aby platforma zrobiła więcej, aby im zapobiec. Doprowadziło to do tego, że grupa streamerów wezwała do 24-godzinnego bojkotu Twitcha. Udostępnione dane, które według użytkownika są tylko częścią pierwszą, podobno zawierają:

  • Całość kodu źródłowego Twitcha z historią komentarzy sięgającą do jego wczesnych początków.
  • Raporty wypłat twórców sięgające 2019 roku.
  • Mobilne, stacjonarne i konsolowe klienty Twitcha.
  • Kilka zastrzeżonych SDK i wewnętrzne usługi AWS używane przez Twitcha.
  • Każda inna własność należąca do Twitcha, w tym IGDB i CurseForge.
  • Niewydany konkurent Steam, o nazwie kodowej Vapor, od Amazon Game Studios.
  • Wewnętrzne narzędzia Twitcha do red teamingu.

Wyciek ujawnia miliony dolarów, które zostały zarobione przez niektórych z najlepszych streamerów serwisu. Całkiem nieźle pokazuje to, jaką fortunę można zbić na platformie, jednak publiczne udostępnianie takich danych przez wiele osób może zostać uznane za coś mocno nie na miejscu. 

Zobacz też: Rosja znów pokona USA w wyścigu kosmicznym – tym razem pod względem kinematografii

Sam serwis wydał natomiast następujące oświadczenie:

Możemy potwierdzić, że doszło do naruszenia. Nasze zespoły ciężko pracują, aby zrozumieć  jego zakres. Będziemy informować społeczność, gdy tylko pojawią się dodatkowe informacje. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Źródło: TechSpot, Twitch

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy