asus-memo-630
O wspólnym projekcie Google i Asusa jest już głośno od kilku miesięcy. Według plotek to właśnie tajwański producent miał zostać wybrany przez giganta z Mountain View do produkcji taniego tabletu wyposażonego w czystą wersję Androida. Decyzja ta wydawała się rozsądna, zwłaszcza, jeżeli wziąć pod uwagę spore doświadczenie Asusa w produkcji tego typu urządzeń oraz sukces, jaki osiągnęła seria tabletów Eee Pad Transformer. Podczas tegorocznych targów Computex odbywających się w Tajwanie pracownik Asusa miał potwierdzić, że owoc współpracy z Google, jakim będzie tablet z serii Nexus, ujrzymy już pod koniec tego miesiąca, na konferencji Google I/O w San Francisco.

Przypomnijmy, że urządzenie wyprodukowane przez Asusa będzie mieć najprawdopodobniej ekran o przekątnej 7″, a jego sercem ma być czterordzeniowy układ NVIDIA Tegra 3. Tablet ten ma pracować pod kontrolą Androida 4.1, pozbawionego jakichkolwiek dodatków producenta, a za jego aktualizację ma odpowiadać Google. Z racji, że będzie to członek elitarnej rodziny Nexus możemy się też spodziewać, że kompilowanie Androida ze źródeł będzie dla tego urządzenia niezwykle łatwe, co powinno zapewnić mu szerokie wsparcie ze strony niezależnych deweloperów. Na dużą popularność sprzętu ma wpłynąć również jego cena – z dotychczasowych założeń wynika, że ma ona oscylować wokół kwoty 149-199$.

Tablet od Google i Asusa zapowiada się niezwykle interesująco i jesteśmy ciekawi tego, co czeka nas na konferencji Google I/O. Skusilibyście się na urządzenie o takiej specyfikacji, jeżeli jego cena (po doliczeniu podatku) wyniosłaby około 800 zł? Czy sądzicie, że w ten sposób uda się Google zwiększyć popularność tabletów z Androidem na pokładzie? Podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach.

źródło: androidandme.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski