ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Adidas Xbox 20th Forum Tech

Microsoft i Adidas połączyły siły, aby dać nam… gamingowe buty sportowe

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Xbox łączy siły z Adidasem, aby stworzyć buty sportowe inspirowane konsolą giganta. Nie chodzi tu jednak o najnowsze urządzenia Series S/X, ani nawet te z ostatniej, lub przedostatniej generacji. Adidas Xbox 20th Forum Tech nawiązują bowiem do pierwszej konsoli giganta, której wygląd z perspektywy czasu zmienił się z futurystycznego na dość… kiczowaty. I tak buty posiadają półprzezroczyste zielone detale inspirowane specjalną edycją oryginalnego Xboxa i premierowym tytułem Halo: Combat Evolved z 15 listopada 2001 roku.

Adidas Xbox 20th Forum Tech

Oczywiście to nie jest pierwszy tego typu produkt, który ma niewiele z grami wspólnego. W ostatnich miesiącach widzieliśmy, jak Xbox Mini Fridge zmienia się z żartu w produkt, nad którym trwają prace. Z resztą pełnowymiarowa lodówka też powstała. Na początku tego tygodnia, Xbox połączył siły z Rockstar w celu stworzenia napojów energetycznych inspirowanych Halo, w które można wyposażyć lodówkę, a teraz… na horyzoncie pojawiły się buty. Chociaż tych raczej nikt nie będzie trzymał w lodówce. A przynajmniej nikt przy zdrowych zmysłach.

Zobacz też: Flagowy MediaTek potężniejszy od Snapdragona 989? Pierwsze testy są obiecujące

Warto dodać, że produkt ten nie powstaje tylko dlatego, że może. Otóż jak sama nazwa wskazuje, buty są ukłonem na 20. rocznicę pierwszej konsoli Microsoftu. No cóż, Japończycy jak Sony czy Nintendo z takiej okazji wypuszczają miniaturowe wersje swoich konsol. Nie jest to jednak kwestia różnic kulturowych, a tego, że emulacja pierwszego Xboxa to niezwykle trudny temat i dość wymagający. Taka miniaturka byłaby więc droga, a w gry z tamtych lat można przecież zagrać także na nowym Xboxie. Dlatego też dobrze się stało, że Microsoft postawił na współpracę i buty.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy