Robot do szukania zagubionych przedmiotów

Zgubiłeś coś? Ten robot ma być w stanie odnaleźć niemal wszystko

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

MIT opracowało nowego robota, który ma pomagać użytkownikom w odnajdywaniu zagubionych przedmiotów. Robot nosi nazwę RFusion i składa się z robotycznego ramienia wyposażonego w kamerę i antenę częstotliwości radiowej przymocowaną do mechanizmu chwytającego. Za pomocą tych dwóch metod detekcji ramię ma bez problemu odnajdywać zagubione przedmioty.

Robot do szukania zagubionych przedmiotów

Robot może wykorzystywać dane wizualne do zlokalizowania i podnoszenia przedmiotu, nawet jeśli znajduje się on pod innymi i jest całkowicie poza zasięgiem wzroku. Prototyp robota wykorzystuje tagi RFID, które muszą być przymocowane do przedmiotów. Te natomiast wysyłają sygnał odbity przez jego antenę. Sygnały o częstotliwości radiowej są idealne dla tego typu systemu, ponieważ przechodzą przez większość powierzchni. Robotyczne ramię MIT wykorzystuje uczenie maszynowe, co pozwala mu na automatyczne przybliżenie dokładnej lokalizacji poszukiwanego obiektu. Ramię jest w stanie stwierdzić, czy podniesiony przedmiot to ten sam, który był poszukiwany, a w razie pomyłki odrzucić trzymany i kontynuować poszukiwania. 

Zobacz też:Najpopularniejsze hasło w Bingu ośmiesza wyszukiwarkę Microsoftu

MIT w pełni zintegrował kamerę, antenę, robotyczne ramię i sztuczną inteligencję, dzięki czemu RFusion może działać w każdym środowisku, nie wymagając specjalistycznej konfiguracji. Odnajdywanie zagubionych przedmiotów w domu może okazać się przydatne, ale jednym z największych potencjalnych obszarów zastosowania robota są zadania takie jak sortowanie towarów w celu wypełnienia zamówień w magazynie. Jednak to dopiero pieśń przyszłości. Twórcy projektu przyznają, że prototyp nie jest jeszcze na tyle szybki, aby mógł być wykorzystywany w sposób efektywny. Zamierzają jednak rozwiązać ten problem.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy