Luka w najnowszych procesorach MediaTeka

Flagowy MediaTek potężniejszy od Snapdragona 989? Pierwsze testy są obiecujące

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Nowy raport ujawnił interesujące szczegóły dotyczące nadchodzącego SoC z serii MediaTek Dimensity 2000. Najwyraźniej układ ten będzie posiadał duże usprawnienia w zakresie wydajności energetycznej, które pozwolą mu nawet na pokonanie następnej generacji procesora Qualcomm Snapdragon 898. Zanim jednak popadniemy w przesadny hurraoptymizm, pamiętajmy, że od kilku lat przecieki mówią o dominacji MediaTeków nad Snapdragonami.

MediaTek Dimensity 2000 pokona Snapdragona 898?

MediaTek Dimensity 2000 pokona Snapdragona 898?

Według raportu MyDrivers MediaTek przygotowuje się do wprowadzenia nowego Dimensity 2000 pod koniec tego roku lub na początku 2022 roku. Raport dodaje, że flagowy procesor będzie o wiele efektywniejszy energetycznie, niż Snapdragon 898. Podobno różnica między tymi dwoma układami będzie wynosić około 20 do 25 procent, na korzyść procesora MediaTeka. Przy okazji wydajność Dimensity również ma być wyższa, niż amerykańskiego procesora.

Zobacz też: Globalny niedobór chipów wpływa na iPhone słabiej, niż na resztę branży

Raport stwierdza, że ulepszenia będą na tyle znaczące, że nowe układy Dimensity 2000 będą doskonałym wyborem dla flagowych smartfonów, które pojawią się na rynku w przyszłym roku. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, nadchodzący chipset będzie wyposażony w rdzenie Cortex X2 i Cortex A79, podczas gdy jego GPU będzie oparte na architekturze Mali G79. Co warte podkreślenia, procesor zostanie podobno zbudowany w 4 nm procesie technologicznym od TSMC, co pozwoli mu zaoferować lepszą wydajność i osiągi. Pozostałe technologiczne sprawią, że będzie on oferował zaawansowaną sztuczną inteligencję, multimedialne IP oraz ekskluzywną otwartą architekturę Dimensity 5G.

Źródło: MyDrive

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy