Intel ogłasza zwycięstwo nad AMD

Intel ogłasza zwycięstwo nad AMD i swój wielki powrót

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Ostatni wywiad CRN z dyrektorem generalnym Intela obejmuje wiele tematów, od znaczenia partnerów firmy dla Arm po skutki trwających ograniczeń w dostawach. Podczas niego okazało się, że Pat Gelsinger wydaje się być szczególnie optymistycznie nastawiony do rywalizacji Intela z AMD na rynku procesorów. I to mimo coraz to większych udziałów Czerwonych i ich rosnącej dominacji technologicznej.

Intel ogłasza zwycięstwo nad AMD

Intel ogłasza zwycięstwo nad AMD

Ostatnie procesory AMD wypadły korzystnie w recenzjach i benchmarkach w porównaniu z procesorami Intela, co zwykle nie ma miejsca, gdy spojrzymy na historię rywalizacji pomiędzy tymi dwoma firmami. Mimo to Gelsinger chce, aby ludzie wiedzieli, że Intel planuje skończyć z wszelkimi głosami o zwycięstwie AMD.

Czas, kiedy ludzie mogli powiedzieć, 'Hej, [AMD] jest liderem,’ właśnie się skończył. Wróciliśmy z bardzo zdefiniowanym poglądem na to, czego wymaga bycie liderem w każdym wymiarze.

Gelsinger mówił dalej, że Intel jest liderem w projektowaniu układów scalonych, oprogramowaniu, sztucznej inteligencji, grafice i wielu innych dziedzinach, wspominając jednocześnie o 80-procentowym udziale firmy w rynku. Dodał przy tym, że Intel powrócił.

Zobacz też: Ten układ gwiezdny to prawdziwa rzadkość — obecność trzech słońć to dopiero początek

AMD od 2019 roku notuje rekordowe zyski w udziale w rynku w stosunku do Intela. W styczniu tego roku Czerwoni po raz pierwszy od 15 lat sprzedali więcej procesorów, niż Niebiescy. 

AMD wykonało solidną pracę w ciągu ostatnich kilku lat. Nie będziemy temu przeczyć. Jednak to się skończyło wraz z Alder Lake i Sapphire Rapids.

— Dodał szef Intela.

Mimo wszystko od słów prezesa Intela bardziej interesujące byłyby niezależne testy porównawcze układów obydwu producentów.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy