ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Cyrcle Phone 2.0

Cyrcle Phone 2.0 – pomysł na okrągłego smartfona powraca, tylko… po co?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Nowoczesne smartfony — oczywiście jeśli pominiemy konstrukcje składane — są dość do siebie podobne. Niewielki prostopadłościan z zaokrąglonymi rogami i wyświetlacz na planie prostokąta są standardem. Czymś, co jest za to bardzo rzadko spotykane, jest w pełni okrągły wyświetlacz. I mimo że rozwiązanie to świetnie się sprawdza w przypadku smartwatchy, to czy w ogóle ma sens w urządzeniu, którego nie nosimy na nadgarstku? Twórcy Cyrcle Phone 2.0 twierdzą, że tak.

Cyrcle Phone 2.0

Cyrcle Phone 2.0

Cyrcle Phone 2.0 to jeden z niewielu smartfonów o nietypowym kształcie. Smartfon wyposażony jest w okrągły wyświetlacz i eliptyczną obudowę. Tym samym różni się od poprzednika, który był okrągły. Najwyraźniej twórcy projektu doszli do wniosku, że elipsę łatwiej się trzyma w dłoni, jednak pozostawienie kształtu ekranu sprawia, że ramki stały się ogromne. I tak Cyrcle Phone 2.0 ma długość 5,11 cala  i szerokość 4,06 cala. Natomiast wyświetlacz ma przekątną zaledwie 3,45 cala. Tym samym smartfon jest szerszy niż większość modeli na rynku, przy jednym z mniejszych ekranów. Cyrcle Phone 2.0 będzie działać na Androidzie 10, chociaż poucinane rogi aplikacji mogą stanowić tu poważny problem.

Zobacz też: iPhone 14 z większą pamięcią, niż w większości komputerów stacjonarnych? – Apple pokaże pazur

Cyrcle Phone 2.0 jest wyceniony na 700 dolarów, czyli około 2800 PLN. W tej cenie oferuje 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon posiada również dwa porty USB i dwa gniazda słuchawkowe, co jest rzeczywiście niezwykłe dla większości obecnych modeli. Jego największym atutem, a zarazem wadą jest więc głównie nietypowy kształt.

Źródło: Gizmochina

    Sprawdź najnowsze wpisy