podróbki SSD 30 TB

Podłącz SSD do najnowszego Xboxa – wszystko dzięki tej przejściówce

2 minuty czytania
Komentarze

Chińska firma wypuściła adapter, który pozwala zainstalować wybrane dyski SSD M.2-2230 w gniazdach rozszerzeń konsoli do gier Microsoft Xbox Series X i S. Małe urządzenie umożliwia tanią modernizację pamięci masowej dla najnowszych maszyn do gier firmy Microsoft i przełamuje monopol firmy Seagate na karty rozszerzeń pamięci masowej Xbox Series X i S

Podłączenie SSD do Xboxa Series X/S w końcu możliwe

Podłączenie SSD do Xboxa Series X/S w końcu możliwe

Adapter DIY CFexpress Card PA-CFEM2-C firmy Sintech może pomieścić dysk SSD M.2-2230 NVMe, czyli ten najkrótszy. Dzięki niemu możemy podłączyć ten nośnik do interfejsu CFexpress Type-B. Urządzenie jest sprzedawane specjalnie z myślą o najnowszych konsolach do gier firmy Microsoft. Jednak można go również wykorzystać do stworzenia własnej karty CFexpress Type-B do użytku z profesjonalnymi lustrzankami cyfrowymi i odpowiednimi czytnikami kart. Adapter kosztuje około 120 złotych, czyli nawet w zestawie z SSD jest to o wiele mniej, niż karta dedykowana do Xboxa. 

Zobacz też: Po co komu ekran? Nreal Air to pierwsze okulary AR dla mobilnych graczy i kinomaniaków

Adapter ma jednak pewne poważne ograniczenie. Może pomieścić dowolny krótki dysk M.2-2230 z interfejsem PCIe, ale konsole są kompatybilne tylko z wybranymi dyskami SSD, które charakteryzują się określonym firmware i formatem wewnętrznym. Na przykład, WD Blue CH SN530 firmy Western Digital jest naturalnie kompatybilny z konsolami Microsoftu, ale WD Blue PC SN530 już nie. Być może dlatego do rozszerzenia pamięci masowej w konsolach Microsoftu nie można użyć typowych kart CFexpress 1.0 Type-B. Niestety, obecnie nie wiadomo, ile jest na rynku dysków SSD, które spełniają te specyficzne wymagania. Dlatego też warto sięgać jedynie po te modele, które zaleca sam producent akcesorium. 

Źródło: Tomshardware

Motyw