Firefox na Androida z dużą aktualizacją

Firefox na Androida z autouzupełnianiem loginów w… innych aplikacjach

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Firefox wprowadza kilka nowych funkcji, które sprawią, że łatwiej i bezpieczniej będzie się logować do aplikacji na Androida z pominięciem opcji typowo systemowych. Aktualizacja da możliwość zapisywania i autouzupełniania haseł do aplikacji na Androida za pomocą Firefoksa, lub odblokowywania ich za pomocą twarzy, lub odcisków palców.

Firefox z autouzupełnianiem haseł w innych aplikacjach

Firefox z autouzupełnianiem haseł w innych aplikacjach

Firefox ma już swój Lockbox do przechowywania danych uwierzytelniających, ale dostęp do witryn lub aplikacji nigdy nie był tak łatwy, jak w przypadku Google Chrome. Dzięki aktualizacji będzie można dodać nowe hasło do aplikacji zewnętrznych i zapisać je bezpośrednio w przeglądarce Firefox. Następnie zostanie ono zapisane zarówno na urządzeniu mobilnym, jak i w chmurze, co umożliwi  logowanie także na witrynach internetowych za pomocą PC bez podawania haseł. Dodatkowo możliwe będzie automatyczne uzupełnianie każdego hasła zapisanego w przeglądarce bez konieczności otwierania strony internetowej. 

Zobacz też: Merkury odkrywa sekrety. Zobaczcie nowe zdjęcie planety

Firefox wprowadza także zabezpieczenia biometryczne, pozwalające na dostęp do kont za pomocą twarzy i odcisków palców. Rzecz jasna hasła będą synchronizowane pomiędzy wszystkimi urządzeniami, na których korzystamy ze swojego konta Firefox. Tym samym przeglądarka Mozilli stanie się godnym rywalem dla Chrome — przynajmniej pod tym konkretnym względem. Warto tu dodać, że już teraz jest jedną z niewielu popularnych przeglądarek, która nie bazuje na Chromium, co tylko podkreśla jej wagę jako alternatywy dla Chrome.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy