ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Luksusowe Androidy od Lamborghini

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Newsy

lamborghini-tl700-1
Jeżeli jesteś osobą posiadającą spory nadmiar gotówki i chcesz kupić sobie urządzenie z Androidem, lecz smartfony takie jak HTC One X czy Samsung Galaxy S3 uważasz za zbyt mainstreamowe, to mamy coś specjalnie dla Ciebie. W ostatnich dniach Lamborghini, kojarzone głównie z pięknymi samochodami, zapowiedziało wypuszczenie na rynek rosyjski kilku stylowych urządzeń z Androidem, skierowanych do najbardziej majętnych klientów.

lamborghini-tl700-4

Jedną z pierwszych propozycji Lamborghini jest smartfon TL700, który za cenę ok. 2750$ (~9600 zł) oferuje ekstrawagancki wygląd oraz specyfikację, której daleko do high-endowej. Urządzenie działa pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread, a jego sercem jest procesor Qualcomm, lecz nie znamy jego taktowania. Oprócz tego smartfon Lamborghini posiada ekran 3,7″ WVGA (800×480), aparat 5 MPx z tyłu i VGA z przodu, 4GB pamięci wewnętrznej i baterię o pojemności 1400 mAh. Oczywiście urządzenie za taką cenę musi nie tylko wyglądać awangardowo, lecz również być wykonane z materiałów najwyższej próby. Do produkcji Lamborghini TL700 użyto skóry krokodyla, oraz czystego złota, a jego ekran pokrywa szkło szafirowe, które jest bardzo odporne na zarysowania.

lamborghini-l2800-4

Drugie z urządzeń, które poznaliśmy, to tablet o nazwie L2800. Tak jak smartfon TL700 działa on pod kontrolą nie najnowszej już wersji Androida – 2.3 Gingerbread. Posiada ekran o przekątnej 9,7″ i rozdzielczości 1024×768, który pokryty jest szafirowym szkłem. W środku urządzenia znajdziemy procesor Qualcomm o taktowaniu 1,2 GHz (prawdopodobnie jednordzeniowy), 4 GB pamięci wewnętrznej i 512 MB RAM. Specyfikacja ta znacząco odbiega od tej, spotykanej w najlepszych urządzeniach z Androidem. Tablet L2800 w przeciwieństwie do smartfona TL700 nie został wykonany ze złota, a jego cena wyniesie 2300$, czyli niecałe 8000 zł.

Urządzenia te mają już niebawem trafić na rynek rosyjski, gdzie istnieje duża szansa, że znajdą nabywców. Nie wiadomo czy i kiedy możemy spodziewać się światowej premiery ekskluzywnych Androidów od Lamborghini. Trzeba przyznać, że prezentują się one niepospolicie i szkoda, że producent nie postarał się o wyposażenie ich w najnowszą wersję Androida.

źródło: ubergizmo.com 

Sprawdź najnowsze wpisy