Project_Ara_scattered_parts

 

Od dłuższego czasu po sieci krążyły plotki, jakoby Project Ara miał zostać opóźniony. Niestety, wczoraj wieczorem potwierdzili te doniesienia sami twórcy. O jakim opóźnieniu mowa? Na dzień dzisiejszy wiemy tylko tyle, że premiera modularnego smartfona od Google będzie miała miejsce w 2016 roku.

 

Twórcy Project Ara nie podali konkretnych przyczyn opóźnień. Wiemy tylko, że producent nie widzi opcji, aby wypuścić na rynek niedopracowane urządzenie, dlatego zrezygnował również z programu pilotażowego, który miał mieć swoją premierę w Puerto Rico. Pozostaje nam więc szukać domniemanych przyczyn tego poślizgu. Jedną z nich jest na pewno zaawansowana konstrukcja całego urządzenia, która w praktyce mogła przysporzyć więcej trudności, niż zakładano na początku.

 

W skrócie; przedsięwzięcie ochrzczone nazwą Project Ara ma za zadanie skonstruować modułowego smartfona, którego będziemy mogli dowolnie modyfikować. Dzięki temu zostanie nam dana możliwość zamiany parametrów technicznych urządzenia. Przedstawiciele giganta z Mountain View zapowiedzieli również, że na rynku będzie dostępnych około 30 wymienialnych modułów.

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.