Project Ara najwcześniej w 2016 roku

Newsy

Project_Ara_scattered_parts

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Od dłuższego czasu po sieci krążyły plotki, jakoby Project Ara miał zostać opóźniony. Niestety, wczoraj wieczorem potwierdzili te doniesienia sami twórcy. O jakim opóźnieniu mowa? Na dzień dzisiejszy wiemy tylko tyle, że premiera modularnego smartfona od Google będzie miała miejsce w 2016 roku.

 

Twórcy Project Ara nie podali konkretnych przyczyn opóźnień. Wiemy tylko, że producent nie widzi opcji, aby wypuścić na rynek niedopracowane urządzenie, dlatego zrezygnował również z programu pilotażowego, który miał mieć swoją premierę w Puerto Rico. Pozostaje nam więc szukać domniemanych przyczyn tego poślizgu. Jedną z nich jest na pewno zaawansowana konstrukcja całego urządzenia, która w praktyce mogła przysporzyć więcej trudności, niż zakładano na początku.

 

W skrócie; przedsięwzięcie ochrzczone nazwą Project Ara ma za zadanie skonstruować modułowego smartfona, którego będziemy mogli dowolnie modyfikować. Dzięki temu zostanie nam dana możliwość zamiany parametrów technicznych urządzenia. Przedstawiciele giganta z Mountain View zapowiedzieli również, że na rynku będzie dostępnych około 30 wymienialnych modułów.

 

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x