Samsung Ray tracing Exynos 2200

Ray tracing trafi do Samsunga Galaxy S22 – to zasługa Exynos 2200

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Wygląda na to, że Samsung Galaxy S22 będzie wyjątkowym smartfonem, bo obsłuży technologie ray tracing. Ta zarezerwowana była do tej pory dla komputerów osobistych, ale współpraca Samsunga z AMD przyniesie dość zaskakujący efekt. Nowy procesor Exynoss 2200 ma być bowiem wyposażony w procesor graficzny od AMD, a to przyniesie obsługę ray tracingu.

Samsung Galaxy S22 z ray tracingiem – zmiany dzięki Exynos 2200

Samsung Ray tracing Exynos 2200

Premiera serii Samsung Galaxy S22 dopiero w przyszłym roku, ale już zaczynają pojawiać się ciekawe informacje odnośnie nowych flagowców producenta. Jedną z nich udostępniono na portalu Weibo, gdzie przedstawiono nową funkcję smartfonów. Te mają bowiem korzystać z ray tracingu, czyli technologii śledzenia promieni w grach. Do tej pory mogliśmy obserwować jej działanie na komputerach czy konsolach nowej generacji. W smartfonach raczej nie spodziewaliśmy się, że ją ujrzymy, a tymczasem tak się stanie.

Część smartfonów z serii Galaxy S22, które będą wyposażone w procesor Exynos 2200, będzie mogło korzystać z funkcji ray tracingu. Samsung ma wykorzystać procesor graficzny od AMD, który nazwano Voyager. Ta nazwa zapewne ulegnie jeszcze zmianie, ale zaprezentowano także grafikę, która ma pokazywać to, co przyniesie ray tracing na telefonach. Odbicia światła będą widoczne na odblaskowych powierzchniach, a sama grafika ma być przez to bardziej szczegółowa.

Zobacz też: Kolejna lista miejscowości, gdzie dociera 5G od Play.

Nie ma jeszcze oficjalnej specyfikacji nowego procesora od Samsunga, ale ten powinien niedługo zostać zaprezentowany. Przynajmniej tak być powinno, jeżeli ma trafić do serii Galaxy S22. Trudno powiedzieć, czy faktycznie obecność ray tracingu wpłynie na sprzedaż nowych smartfonów Samsunga. Na rynku mamy już smartfony przeznaczone dla graczy, ale tutaj faktycznie Samsung może się „wybijać” na ich tle. Zobaczymy, jak będzie to wyglądało w rzeczywistości i które produkcje na smartfony będą w stanie obsłużyć taką technologię.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy