one-x-vs-samsung-galaxy-s-3
W chwili obecnej HTC One X i Samsung Galaxy S3 to najlepsze dostępne na rynku smartfony z Androidem. Obydwa posiadają czterordzeniowe procesory, ogromne ekrany i kosztują niemało. Wielu użytkowników planujących zakup mocnego urządzenia stoi teraz zapewne w sytuacji wyboru między którymś z nich. Niedawno do Sieci przedostała się wewnętrzna instrukcja HTC dla osób odpowiedzialnych za sprzedaż, która porównuje One X i Galaxy S3 w kilku wybranych aspektach i ma pomóc w przekonaniu klienta, że właściwy wybór jest tylko jeden. Część z podawanych argumentów jest rzeczowa i trudno się z nimi nie zgodzić, lecz pozostałe wywołują jedynie uśmiech na twarzy uświadomionego użytkownika Androida. 

one-x-vs-galaxy-s3-by-htc-2

Dużo miejsca poświęcono na podanie argumentów mających uzasadnić wyższość ekranu SLCD2 z One X nad SAMOLED z Galaxy S3. HTC chce, by był to jeden z kluczowych elementów przemawiających na korzyść ich flagowego smartfonu. Dba o to, by sprzedawcy byli zaznajomieni z różnicami między obydwoma ekranami i potrafili wskazać najlepszy z nich. Na korzyść One X mają też działać lepszy aparat, procesor o wyższym taktowaniu, czy też jakość wykonania.

one-x-vs-galaxy-s3-by-htc-1

Najciekawiej prezentują się jednak argumenty, które są bazowane wyłącznie na subiektywnych odczuciach, a nie na faktach. HTC będzie więc próbowało przekonać potencjalnego klienta, że design Samsunga Galaxy S3 jest „rozczarowujący”, podczas gdy One X jest uznawany za jeden z najlepiej zaprojektowanych telefonów na świecie. HTC przygotowało też listę kontrargumentów, jeżeli chodzi o kwestie, w których GS3 ma przewagę nad One X – tu pojawia się jeszcze więcej kwiatków.

Możemy się dowiedzieć, że posiadanie wymiennej baterii jest niewygodne i niepraktyczne, gdyż wymaga ona oddzielnej ładowarki, a wymienienie baterii wiąże się ze wcześniejszym wyłączeniem urządzenia. HTC próbuje też przekonać klientów, że brak slotu na kartę microSD wcale nie jest wadą, zwłaszcza, gdy producent daje nam 25 GB pamięci w chmurze Dropbox. Musimy przyznać, że ten argument do nas nie trafia.

one-x-vs-galaxy-s3-by-htc-5

One X i Galaxy S3 to bardzo dobre smartfony i wybór między nimi zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. Jak sądzicie, czy HTC udałoby się przekonać klientów za pomocą przedstawionego zestawienia? Co sądzicie na temat argumentacji, którą podaje tajwański producent? Podzielcie się z nami swoimi opiniami w komentarzach.

źródło: androidandme.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski