ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
tesco paczkomaty

Przy 500 sklepach Tesco w Wielkiej Brytanii staną paczkomaty

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

InPost sfinalizował umowę partnerską z Tesco w Wielkiej Brytanii — przy kolejnych 500 sklepach tej sieci staną paczkomaty. Kolejnych, bo już teraz w pobliżu marketów Tesco stoi 200 automatów paczkowych InPostu. Nowe maszyny mają trafić przed sklepy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Paczkomaty przy sklepach Tesco w Wielkiej Brytanii

tesco paczkomaty

InPost zdecydował wdrożeniu swoich maszyn w Wielkiej Brytanii na szeroką skalę. Przykładem tego może być współpraca z Tesco. Przy 200 marketach tej sieci już stoją paczkomaty, a wkrótce pojawi się kolejne 500 lokalizacji, w których przy okazji robienia zakupów będzie można nadać lub odebrać przesyłkę.

Dzięki współpracy z Tesco przekroczymy liczbę 2500 Paczkomatów w UK. Na rynku brytyjskim chcemy być liderem w zakresie dostaw paczkomatowych. Dlatego do końca 2021 roku planujemy mieć 3000 Paczkomatów w UK, a na koniec 2024 ponad 10.000. Rozwój międzynarodowej sieci Paczkomatów InPost jest naszym priorytetem
– już teraz jesteśmy liderem w Europie i chcemy szybko umacniać swoją pozycję na wielu rynkach równolegle
– mówi Michael Rouse, prezes InPost International. Jak dodaje, dzisiaj klienci oczekują w sklepach stacjonarnych nie tylko możliwości zrobienia zakupów, ale również udogodnień i przydatnych usług. Dzięki nim zaoszczędzą swój czas.

Czytaj także: Jak zainstalować Windows 11? Wszystko, co musisz wiedzieć

InPost przypuszcza, że po osiągnięciu pełnej operacyjności przy wszystkich sklepach Tesco w Wielkiej Brytanii wyeliminuje 250 000
tradycyjnych dostaw kurierskich na ostatniej mili
i zaoszczędzi do 730 ton emisji dwutlenku węgla rocznie.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy