atrix3

Seria Atrix zdecydowanie nie była jak dotąd wielkim sukcesem Motoroli. Pierwszy model z tej rodziny był w swoim czasie jednym z najwydajniejszych urządzeń na rynku i posiadał kilka unikalnych funkcji, lecz nie udało mu się zdobyć większego zainteresowania. Natomiast Atrix 2 nie był już smartfonem w żaden sposób rewolucyjnym i został bardzo szybko zapomniany. Motorola nie rezygnuje jednak z rozwijania tej linii urządzeń i już wkrótce ma nastąpić rynkowa premiera modelu o nazwie Atrix 3.

Nowy smartfon Motoroli będzie pracował pod kontrolą Androida w wersji 4.0 IceCream Sandwich z nową nakładką graficzną, która pełnymi garściami czerpie z dobrodziejstw ICS i bardzo przypomina czysta wersję systemu znaną z urządzeń Nexus. Jego sercem ma być dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz. Ekran Atrix 3 posiada przekątną 4,5″ oraz rozdzielczość 720p HD, a jego dolna część wykorzystywana jest do wyświetlania przycisków systemowych.

Motorola Atrix 3 niezaprzeczalnie nie jest urządzeniem przełomowym i nie wyróżnia się spośród dostępnych na rynku smartfonów. Jeżeli premiera tego modelu w Europie będzie równie opóźniona, co innych smartfonów Motoroli (jak na przykład Atrix czy RAZR MAXX), to nie wróżymy mu rynkowego sukcesu.

źródło: androidcentral.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski