Tablica Facebooka się zepsuła

[Aktualizacja] Awaria Facebooka, Instagrama, WhatsAppa i Messengera – serwery odmawiają posłuszeństwa

1 minuta czytania
Komentarze

Facebook, Messenger, WhatsApp i Instagram właśnie przestały działać. Nie jest znana przyczyna tej awarii, jednak ta obejmuje niemal cały świat. Serwery padły w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Afryce oraz w sporej części Azji. Możliwe, że Facebook i wszystkie jego usługi przestały działać na całym świecie. Niestety, nie jest znana oficjalna przyczyna obecnego stanu rzeczy.

Awaria usług Facebooka

Awaria usług Facebooka

Według serwisu Downdetector zgłoszenia dotyczące awarii zaczęły pojawiać się chwilę po 17:00. Jednak użytkownicy aplikacji mobilnej mogą tego nie zauważyć. Przynajmniej w moim przypadku bez problemu ładuje ona treści ostatnio przez nią wczytane, czyli te sprzed ponad dwóch godzin. Nie jest jednak możliwe odświeżenie stron, ani zalogowanie się przez stronę mobilną, lub jakiekolwiek urządzenie. 

Zobacz też: Lenovo Legion Play, czyli tak ma wyglądać przyszłość mobilnych konsol?

Jak na razie można jedynie spekulować, co jest przyczyną nagłej awarii wszystkich usług internetowego giganta. Nie można jednak wykluczyć zmasowanego ataku, ponieważ padły nawet te teoretycznie ze sobą niepołączone. Jak na razie Facebook nie wydał żadnego oświadczenia w tej sprawie. Na pewno nie jest to łatwa sytuacja dla osób, które swoją komunikację opierają jedynie na sieci Niebieskich. Sytuacja ta jest jedną z wielu nauczek, którą dostają osoby nieposiadające alternatywnych form komunikacji z bliskimi, lub traktujące Messengera i WhatsAppa jako osobne twory. 

Aktualizacja

Facebook wydał w tej sprawie następujące oświadczenie:

Zdajemy sobie sprawę, że niektóre osoby mają problemy z dostępem do usług Facebooka. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem normalności i przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Źródło: Downdetector

Motyw